gb it fr de

Brama segmentowa czy roletowa?

brama segmentowa

Brama garażowa to najważniejszy element konstrukcji garażu, a także istotna część wystroju domu, w przypadku, gdy mamy do czynienia z garażem połączonym bezpośrednio z bryłą domu. Z tego powodu, przy wyborze odpowiedniego rodzaju bramy należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jej funkcjonalność, ale także na estetykę. Ze względu na szeroki wybór rodzajów bram oferowanych na rynku, decyzja o zakupie właściwej bramy bywa trudna. Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniej bramy?

Brama segmentowa

Pierwszą ważną kwestią jest ilość miejsca wewnątrz garażu. Decydując się na bramę segmentową warto zwrócić uwagę na sposób jej montażu. Jest ona instalowana na wewnętrznej ścianie wjazdowej garażu, dlatego niezbędne jest wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni w środku garażu. Jeśli chodzi o zewnętrzną stronę, przy podjeździe, brama segmentowa nie wymaga dużej ilości wolnej przestrzeni, dzięki pionowemu otwieraniu do góry. W znacznym stopniu wpływa to na poprawienie bezpieczeństwa podczas wjeżdżania do garażu. Szczególnie wtedy, gdy znajduje się on blisko ulicy. Kolejną zaletą jest prostota obsługi.

Otwieranie i zamykanie bramy odbywa się za pomocą jednego przycisku. Gwarancję bezpieczeństwa zapewnia nadajnik z kodem lub pilotem posiadającym unikalny kod. W tym przypadku mamy także pewność, że brama segmentowa posłuży przez wiele lat. Solidna konstrukcja wykonana jest ze stali ocynkowanej, dodatkowo powleczonej proszkowo. Posiada także obustronne zabezpieczenia antykorozyjne. Ponadto, grube na 40 mm stalowe panele wypełnione pianką poliuretanową zapewnią skuteczną izolację termiczną na całej powierzchni bramy.

Brama roletowa

Brama roletowa, jak sama nazwa mówi, działa podobnie jak roleta. Skrzydło bramy podczas zamykania jest nawijane na wał napędowy umieszczony w specjalnej kasecie. Kasetę montuje się nad wjazdem do garażu tak, aby nie zajmować cennej przestrzeni wewnątrz garażu, tak jak ma to miejsce w przypadku montażu bram segmentowych.

Sterowanie bramą roletową odbywa się za pomocą napędu elektrycznego uruchamianego pilotem lub wewnętrznym oraz zewnętrznym przyciskiem. W razie przerw w dostawie energii elektrycznej, zawsze możemy otworzyć bramę przy pomocy korby. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają specjalne fotokomórki, hamulec bezpieczeństwa, a także krawędziowa listwa bezpieczeństwa. Długotrwałe użytkowanie gwarantują wysokiej jakości, odporne na korozję aluminiowe elementy.

Pełną ofertę bram znajdziesz na naszej stronie: http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/bramy

Drzwi przesuwne, unoszono-przesuwne, przesuwno-uchylne, a może harmonijkowe? Które rozwiązanie wybrać, aby czuć sie komfortowo we własnym domu, ogrodzie lub tarasie? Wielość rozwiązań dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Wybór nie jest łatwy. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są podstawowe typy drzwi tarasowych i jakie walory posiadają. Postaw na drzwi HST z ogromnymi skrzydłami Jeśli zależy Ci na…


więcej

Co ma wpływ na cenę okien i czy warto sugerować się tylko ceną? W naszym artykule podpowiadamy dla czego najtańsze okna PCV to nie zawsze najbardziej opłacalna inwestycja. Zapraszamy do lektury artykułu: Cena okien PCV. Dlaczego najtańsze nie zawsze jest najlepsze

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej