gb it fr de

Drzwi wewnętrzne a wystrój mieszkania

drzwi wewnętrzne kraków

Drzwi wewnętrzne są nieodzownym elementem wyposażenia każdego domu i mieszkania. Pełnią nie tylko funkcje użytkową, dzieląc pomieszczenia i zapewniając prywatność, ale również funkcję dekoratorską – zdobią nasze wnętrza. Stąd tak ważne jest, aby dobrze komponowały się z wystrojem i jego wszystkimi elementami. Jednak w jaki sposób najlepiej dobrać drzwi wewnętrzne kraków? Dopasować je do okien, ścian, podłóg, a może lepiej do mebli? Przedstawiamy kilka sprawdzonych porad, które pomogą skomponować wnętrze idealne!

Postaw na kolor!

Stojąc przed wyborem koloru drzwi wewnętrznych, możemy albo dopasować je do podłóg, czy stylu zamontowanych okien, lub wręcz przeciwnie postawić na kontrast i zaszaleć z ich kolorem. Uniwersalnym i bezpiecznym sposobem, aby zachować spójność wystroju wnętrza, jest dobieranie do drewnianych okien kolorystycznie dopasowanych drewnianych drzwi wewnętrznych. Wybierając drzwi do wnętrza, warto wziąć pod uwagę nasze upodobania i temperament – jedni cenią klasyczne rozwiązania, natomiast inni duże kontrasty i nietypową kolorystykę. Najważniejsze to wybrać drzwi, które w przyszłości nie będą przeszkadzać i wymagać wymiany, gdy przykładowo zdecydujemy się na zmianę koloru ścian. Pamiętajmy również o tym, że mocne zdobienia, agresywne kolory i wymyślne kształty po pewnym czasie przytłaczają i nudzą się. Warto dokładnie przemyśleć decyzję o wyborze rodzaju drzwi wewnętrznych  i nie podejmować jej pod wpływem chwili, czy impulsu.

Klasyka, czy nowoczesność?

Gdy decyzja o kolorystyce drzwi została już podjęta, czas dokonać wyboru pomiędzy drzwiami wewnętrznymi pełnymi, lub z przeszkleniami. Przeszklone drzwi zapewniają dopływ światła dziennego do zamkniętych, pozbawionych okien  pomieszczeń – korytarzy, przedpokoi. Co więcej, drzwi z przeszkleniami wydają się optycznie lżejsze     i mniej przytłaczające, pełnią również pewnego rodzaju dekoracje wnętrza. Szkła w drzwiach mogą mieć różne formy, kształty i kolory, możliwe jest również umieszczenie witraży, ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Z kolei pełne drzwi zapewniają większe poczucie prywatności i lepiej izolują niepożądane dźwięki zewnętrzne. Są też bardziej uniwersalne i pasują do większości wnętrz, od klasycznych, po te awangardowe.

Minimalizm, czy ekstrawagancja?

Drzwi wewnętrzne zdobią nie tylko ich kolor, czy zastosowane przeszklenia. Na powierzchniach skrzydła drzwiowego mogą zostać również wykonane stylowe frezowania, które nadadzą im bardziej rustykalnego i eleganckiego charakteru. Kolejnym elementem wpływającym na dekoracyjność drzwi są klamki i zawiasy, które pozornie mogłoby się wydawać pełnią jedynie rolę użytkową. Klamki są w stanie całkowicie odmienić wygląd drzwi. Z pomocą bogato zdobionej i fantazyjnej klamki możemy podkreślić nowoczesny charakter drzwi i wnętrza lub wręcz odwrotnie, prosta, ciężka klamka mocno zaakcentuje ich rustykalność i elegancję. Kto powiedział, że również zawiasy nie mogą zdobić naszych drzwi. Na rynku dostępny jest ich szeroki wybór: proste lub ozdobne, srebrne, złote, czy wręcz kolorowe. Warto jednak zachować umiar i postawić na jeden mocniejszy akcent, tak aby wszystko do siebie pasowało.

Sprawdź ofertę drzwi wewnętrzne kraków i wybierz model spełniający Twoje wszystkie oczekiwania!

V-Perfect to innowacyjna technologia zgrzewania i oczyszczania profili okien PVC. Wybierając ją, zyskujesz nowy, wysoki poziom estetyki oraz ogromne możliwości architektoniczne. V-Perfect to wykończenie naroży z dokładnością co do milimetrów i gwarancja najwyższej jakości produktu. Kierując się perfekcją, zwracaj uwagę na szczegóły. Idąc tym tokiem myślenia, Twój wybór bez wątpienia padnie na okna w technologii V-Perfect! Innowacja dająca szereg korzyści…


więcej

DRZWI ALUMINIOWE WEWNĘTRZNE Drzwi o profilach aluminiowych jako ściany działowe w budynkach, dopasowane do specyfiki zabudowy i preferencji Klienta. Mogą być stałe, rozwierne, uchylne, uchylno-rozwierne albo podawcze. Oparte są na systemie Econoline, przeznaczonym do konstruowania wewnętrznych przegród stałych oraz z oknami i drzwiami, bez izolacji termicznej.

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej