gb it fr de

Jak obniżyć koszty ogrzewania?

Jak obniżyć koszty ogrzewania

Każdy z nas chciałby ponosić jak najmniejsze koszty eksploatacji domu lub mieszkania. Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie? Jakie okna wybrać, by najlepiej chroniły nas przed chłodem? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Jeśli zależy ci na stałych, długofalowych oszczędnościach, przeanalizuj stan swoich okien. Jeśli w zimne dni przechodząc obok okna, czujesz zimny powiew powietrza, może czas pomyśleć o zmianie okien? Warto rozważyć inwestycję w okna energooszczędne, o wysokich parametrach termoizolacyjnych. Takie okna są zazwyczaj nieco droższe od standardowych, ale to inwestycja, która się zwróci – właśnie w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

W ramach oferty Ekoplast Kraków polecamy okna PVC (zwane powszechnie oknami PCV) o wysokich parametrach termoizolacyjnych osiągniętych dzięki zastosowaniu potrójnych pakietów szybowych, pięcio lub sześciokomorowych profili. Do domów energooszczędnych polecamy zwłaszcza modele Prestige, Prestige Plus, Climatic. Przy oknach energooszczędnych optymalną opcją będzie zainstalowanie systemu nawiewników, dzięki któremu zapewnimy sobie odpowiednią cyrkulację powietrza, a tym samym sprzyjający wszystkim domownikom mikroklimat. Nawiewniki mogą być: higrosterowane, ciśnieniowe i manualne. O najlepsze rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb zapytaj sprzedawcę w salonie Ekoplast Kraków lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza na naszej stronie internetowej.

Jeśli nie chcesz zmieniać okien, rozważ zakup rolet zewnętrznych lub żaluzji, które zamykane na noc, będą tworzyły dodatkową barierę termoizolacyjną. Możesz wybierać spośród wielu typów rolet: antywłamaniowych, rolet nakładanych, nadprożowych, adaptacyjnych. Dodatkowo na okres jesieni i zimy warto zawiesić w oknach grube kotary, które będą osłaniać twoje wnętrze przed napływem mroźnego powietrza z zewnątrz. Sprawdź też, czy okna są dobrze wyregulowane – czasami rozregulowanie powoduje szpary, przez które do pomieszczenia wlatuje zimne powietrze. Pamiętaj o regularnym, corocznym smarowaniu uszczelek oraz o efektywnym wietrzeniu (jesienią i zimą wietrzyć należy porządnie, otwierając okna na oścież, ale krótko – tak, aby wymienić powietrze wewnątrz, ale nie wyziębiając przy tym ścian i sprzętów takich jak meble).

Jeśli posiadasz kaloryfery bez termostatu, sprawdź czy można to zmienić. Będziesz mógł regulować temperaturę i wpływać na ilość pobieranego do mieszkania ciepła. A może czas na wymianę żeliwnych kaloryferów na nowszy typ?

Szukając przyczyn nadmiernej utraty ciepła w domu, nie zapomnij o sprawdzeniu również stanu drzwi wejściowych. Często zdarza się, że przyczyną utraty ciepła w mieszkaniu jest np. zniszczona uszczelka, którą należy wymienić. Jeśli zdecydujesz się na wymianę drzwi, zapraszamy do salonów oraz do zapoznania się z naszą ofertą drzwi wejściowych PCV Ekoplast oraz drzwi renomowanych producentów: Gerda i Delta.

Okna plastikowe od lat cieszą się ogromną popularnością. Mimo dość dużej konkurencji, w postaci chociażby okien drewnianych, czy też coraz popularniejszych – aluminiowych, okna PVC wciąż należą do najczęściej wybieranych. Szacuje się, że stanowią one ponad 50% wszystkich sprzedawanych obecnie okien. Nic w tym dziwnego, gdyż okna te mają niezwykle wiele zalet, które wynagradzają ewentualne wady. Okna plastikowe to oszczędność…


więcej

Dużo ostatnio mówi się o oknach energooszczędnych. Twoi znajomi planują takie zakupić do swojego domu, a ty właśnie planujesz wymianę okien i nie wiesz, na jakie się zdecydować. Przede wszystkim dowiedz się, co zyskujesz i na czym polegają właściwości okna, które można porównać do klasy Mercedesa wśród samochodów. Okna energooszczędne mogą ograniczyć straty energii nawet do 45% w porównaniu do…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej