gb it fr de

Jak obniżyć koszty ogrzewania?

Jak obniżyć koszty ogrzewania

Każdy z nas chciałby ponosić jak najmniejsze koszty eksploatacji domu lub mieszkania. Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie? Jakie okna wybrać, by najlepiej chroniły nas przed chłodem? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Jeśli zależy ci na stałych, długofalowych oszczędnościach, przeanalizuj stan swoich okien. Jeśli w zimne dni przechodząc obok okna, czujesz zimny powiew powietrza, może czas pomyśleć o zmianie okien? Warto rozważyć inwestycję w okna energooszczędne, o wysokich parametrach termoizolacyjnych. Takie okna są zazwyczaj nieco droższe od standardowych, ale to inwestycja, która się zwróci – właśnie w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

W ramach oferty Ekoplast Kraków polecamy okna PVC (zwane powszechnie oknami PCV) o wysokich parametrach termoizolacyjnych osiągniętych dzięki zastosowaniu potrójnych pakietów szybowych, pięcio lub sześciokomorowych profili. Do domów energooszczędnych polecamy zwłaszcza modele Prestige, Prestige Plus, Climatic. Przy oknach energooszczędnych optymalną opcją będzie zainstalowanie systemu nawiewników, dzięki któremu zapewnimy sobie odpowiednią cyrkulację powietrza, a tym samym sprzyjający wszystkim domownikom mikroklimat. Nawiewniki mogą być: higrosterowane, ciśnieniowe i manualne. O najlepsze rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb zapytaj sprzedawcę w salonie Ekoplast Kraków lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza na naszej stronie internetowej.

Jeśli nie chcesz zmieniać okien, rozważ zakup rolet zewnętrznych lub żaluzji, które zamykane na noc, będą tworzyły dodatkową barierę termoizolacyjną. Możesz wybierać spośród wielu typów rolet: antywłamaniowych, rolet nakładanych, nadprożowych, adaptacyjnych. Dodatkowo na okres jesieni i zimy warto zawiesić w oknach grube kotary, które będą osłaniać twoje wnętrze przed napływem mroźnego powietrza z zewnątrz. Sprawdź też, czy okna są dobrze wyregulowane – czasami rozregulowanie powoduje szpary, przez które do pomieszczenia wlatuje zimne powietrze. Pamiętaj o regularnym, corocznym smarowaniu uszczelek oraz o efektywnym wietrzeniu (jesienią i zimą wietrzyć należy porządnie, otwierając okna na oścież, ale krótko – tak, aby wymienić powietrze wewnątrz, ale nie wyziębiając przy tym ścian i sprzętów takich jak meble).

Jeśli posiadasz kaloryfery bez termostatu, sprawdź czy można to zmienić. Będziesz mógł regulować temperaturę i wpływać na ilość pobieranego do mieszkania ciepła. A może czas na wymianę żeliwnych kaloryferów na nowszy typ?

Szukając przyczyn nadmiernej utraty ciepła w domu, nie zapomnij o sprawdzeniu również stanu drzwi wejściowych. Często zdarza się, że przyczyną utraty ciepła w mieszkaniu jest np. zniszczona uszczelka, którą należy wymienić. Jeśli zdecydujesz się na wymianę drzwi, zapraszamy do salonów oraz do zapoznania się z naszą ofertą drzwi wejściowych PCV Ekoplast oraz drzwi renomowanych producentów: Gerda i Delta.

Jest zima. Odkręcamy kaloryfery jak się tylko da, żeby tylko nie czuć tego przenikającego na wskroś chłodu. W rezultacie powietrze w naszych domach jest suche, co wpływa niekorzystnie na nasze drogi oddechowe. W dodatku za pół roku pewnie jak zwykle dopłacimy za ogrzewanie za sezon zimowy. Jest na to sposób – energooszczędne okno, które dzięki swoim parametrom zmniejsza straty energii…


więcej

Nawet najbardziej energooszczędne okno nie będzie spełniało swojej funkcji, jeśli nie będzie zamontowane w odpowiedni sposób. Dla tego typu okien standardowy montaż nie wystarczy. Dlatego jeśli sprzedawca zasugeruje do wybranego przez nas profilu ciepły montaż, posłuchajmy jego rady. Na czym polega tak zwany ciepły montaż? Jego podstawą jest prawidłowe uszczelnienie czyli skuteczna izolacja tych miejsc, w których osadzane są okna….

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej