gb it fr de

Jak obniżyć koszty ogrzewania?

Jak obniżyć koszty ogrzewania

Każdy z nas chciałby ponosić jak najmniejsze koszty eksploatacji domu lub mieszkania. Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie? Jakie okna wybrać, by najlepiej chroniły nas przed chłodem? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Jeśli zależy ci na stałych, długofalowych oszczędnościach, przeanalizuj stan swoich okien. Jeśli w zimne dni przechodząc obok okna, czujesz zimny powiew powietrza, może czas pomyśleć o zmianie okien? Warto rozważyć inwestycję w okna energooszczędne, o wysokich parametrach termoizolacyjnych. Takie okna są zazwyczaj nieco droższe od standardowych, ale to inwestycja, która się zwróci – właśnie w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

W ramach oferty Ekoplast Kraków polecamy okna PVC (zwane powszechnie oknami PCV) o wysokich parametrach termoizolacyjnych osiągniętych dzięki zastosowaniu potrójnych pakietów szybowych, pięcio lub sześciokomorowych profili. Do domów energooszczędnych polecamy zwłaszcza modele Prestige, Prestige Plus, Climatic. Przy oknach energooszczędnych optymalną opcją będzie zainstalowanie systemu nawiewników, dzięki któremu zapewnimy sobie odpowiednią cyrkulację powietrza, a tym samym sprzyjający wszystkim domownikom mikroklimat. Nawiewniki mogą być: higrosterowane, ciśnieniowe i manualne. O najlepsze rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb zapytaj sprzedawcę w salonie Ekoplast Kraków lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza na naszej stronie internetowej.

Jeśli nie chcesz zmieniać okien, rozważ zakup rolet zewnętrznych lub żaluzji, które zamykane na noc, będą tworzyły dodatkową barierę termoizolacyjną. Możesz wybierać spośród wielu typów rolet: antywłamaniowych, rolet nakładanych, nadprożowych, adaptacyjnych. Dodatkowo na okres jesieni i zimy warto zawiesić w oknach grube kotary, które będą osłaniać twoje wnętrze przed napływem mroźnego powietrza z zewnątrz. Sprawdź też, czy okna są dobrze wyregulowane – czasami rozregulowanie powoduje szpary, przez które do pomieszczenia wlatuje zimne powietrze. Pamiętaj o regularnym, corocznym smarowaniu uszczelek oraz o efektywnym wietrzeniu (jesienią i zimą wietrzyć należy porządnie, otwierając okna na oścież, ale krótko – tak, aby wymienić powietrze wewnątrz, ale nie wyziębiając przy tym ścian i sprzętów takich jak meble).

Jeśli posiadasz kaloryfery bez termostatu, sprawdź czy można to zmienić. Będziesz mógł regulować temperaturę i wpływać na ilość pobieranego do mieszkania ciepła. A może czas na wymianę żeliwnych kaloryferów na nowszy typ?

Szukając przyczyn nadmiernej utraty ciepła w domu, nie zapomnij o sprawdzeniu również stanu drzwi wejściowych. Często zdarza się, że przyczyną utraty ciepła w mieszkaniu jest np. zniszczona uszczelka, którą należy wymienić. Jeśli zdecydujesz się na wymianę drzwi, zapraszamy do salonów oraz do zapoznania się z naszą ofertą drzwi wejściowych PCV Ekoplast oraz drzwi renomowanych producentów: Gerda i Delta.

Ozdobić okna możemy na wiele sposobów. Do dekoracji służą firanki, rolety, różnego rodzaju zawieszki, specjalne naklejki na szyby. Z elementów stałych, na które należy się zdecydować zamawiając nowe okna do domu to: szprosy, kolorowe szkło, witraże. Szyby, szprosy, parapety Jeśli zamawiamy do domu nowe okna PVC (zwane potocznie oknami PCV) zastanówmy się, czy chcemy by spełniały tylko i wyłącznie funkcje…


więcej

Okno. Najczęściej w białej ramie. Powinno się dobrze otwierać, zamykać, posiadać opcję mikrouchyłu. Na pierwszy rzut oka trudno dostrzec różnice w detalach pomiędzy dwoma różnymi oknami. Podpowiemy, na co zwracać uwagę przy zakupie i w jaki sposób można zmienić wygląd tradycyjnego, niczym nie wyróżniającego się okna. W ostatnich latach pojawiły się nowe trendy we wzornictwie, które mają wpływ na ogólną…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej