gb it fr de

Jak wyciszyć mieszkanie?

jak wyciszyć mieszkanie

Mieszkanie jest dla nas swego rodzaju azylem. Prywatną przestrzenią, w której chcemy sami lub razem z rodziną odpocząć po całym dniu obowiązków. W takim momencie, kiedy pragniemy jedynie odrobiny relaksu, ostatnią rzeczą, której potrzebujemy są dochodzące zza ściany irytujące odgłosy. Głośni sąsiedzi lub ruch uliczny, czasami bywają naprawdę uciążliwe, ale można im zaradzić, stosując proste zabiegi, które pomogą wyciszyć każde pomieszczenie.

Jak poradzić sobie z denerwującymi odgłosami?

Ze względu na to, że dźwięki z sąsiednich mieszkań przenoszą się, w formie drgań, przez ściany boczne, sufit i podłogę, każdy apartament można wyciszyć na różne sposoby. Co można zrobić? Na podłodze położyć dywan lub wykładzinę, na ścianach zamontować panele piaskowe albo korek akustyczny, od ulicznego huku odgrodzić się nowoczesnymi oknami, tworzonymi w technologii V-Perfect, a odgłosy z góry zminimalizować montując podwieszany sufit. Oczywiście wiążę się wydatkami na remont, a także ze zmniejszeniem metrażu, jednak w perspektywie wyciszonego mieszkania i spokojnej atmosfery ta inwestycja wydaje się być warta każdej ceny.

Nastrojowo ponad głową

Niektórzy pamiętają jeszcze erę układanych na suficie styropianowych kasetonów. Obecna moda ma swoje sposoby na design, a także wyciszenie odgłosów sąsiadów z góry. W dzisiejszych czasach projektanci najczęściej proponują rozwiązanie z zamontowaniem podwieszanego sufitu. Ogranicza on zarówno odgłosy dochodzące z sąsiedztwa, jak i tłumi dźwięki z wewnątrz pomieszczenia. Dodatkowo dla jeszcze lepszego wyglądu pokoju, można suficie akustycznym zainstalować oświetlenie punktowe lub głośniki, które nadadzą wnętrzu wyjątkowego klimatu.

Jak zminimalizować odgłosy z zewnątrz?

Hałas dochodzący z ulicy jest szczególnie męczący, kiedy blok znajduje się blisko drogi. Równie denerwujące może być głośne zamieszanie na klatce schodowej. Wymiana okien na szczelniejsze, wykonane w technologii V-Perfect, nie tylko wyciszy dźwięki dochodzące z zewnątrz, ale także, dzięki starannemu wykonaniu, spełni wymagania każdego perfekcjonisty. Natomiast precyzyjny montaż, zarówno okien, jak i drzwi, spowoduje, że w pomieszczeniu nie znajdą się żadne szczeliny, przez które mogłyby się wedrzeć irytujące dźwięki.

Wyciszone mieszkanie na zamówienie

W dzisiejszych czasach deweloperzy zazwyczaj starają się spełnić wszelkie wymagania akustycznej izolacji nowych mieszkań. Zatrudniają ekipy profesjonalistów, które dbają o prawidłowy oraz precyzyjny montaż drzwi i okien. Bardzo często stosują materiały wysokiej jakości, z dopasowanymi do warunków parametrami izolacyjnymi, a także te, które są tworzone w innowacyjnych technologiach, np. V-Perfect. Jednak mimo to, zawsze warto dopytać i samemu zainteresować się tematem, aby mieć pewność, że nowe lokum będzie odpowiednio wyciszone.

Nawiewniki w oknach zapobiegają zaparowaniu szyb szyby, zagrzybieniu ścian oraz przeciągom podczas wietrzenia. Takie problemy mogą występować w wyniku nieprzystosowania okien do roli jaką powinny spełniać w zakresie wentylacji pomieszczeń. Zapraszamy do naszego najnowszego artykułu o prawidłowej wentylacji w oknach PCV →


więcej

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć, w której prezentujemy nasze realizacje. Właśnie pojawiły się zdjęcia z realizacji wykonanych na Osiedlu 7 Życzeń na ul. Stawowej, w Mieście Przyszłości na ul. Armii Krajowej, na Osiedlu AVIA, na ul. Sołtysowskiej oraz na ul. Mieczykowskiej w Krakowie. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ ->.

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej