gb it fr de

Jak zamontować drzwi antywłamaniowe?

drzwi gerda kraków

Wybierając drzwi antywłamaniowe do naszego domu czy biura, warto zwrócić szczególną uwagę na ich prawidłowy montaż. Nawet najdroższe i najbardziej solidnie wykonane mogą nie spełniać swojej roli, gdy ich montaż okaże się wadliwy. Dla przeciętnego człowiek proces instalacji drzwi przeważnie wydaje się skomplikowany i nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do fachowców. Najlepiej tych,polecanych przez samego producenta lub sprzedawcę. Wtedy możemy mieć pewność, że montaż przebiegnie prawidłowo, a drzwi będą spełniać swoje zadanie przez długie lata.

Ościeżnica – element kluczowy

Podczas montażu drzwi antywłamaniowych najważniejszym etapem jest montaż ościeżnicy. Warunkiem koniecznym jest, aby ściana, w której mają zostać wmontowane drzwi była ściśle połączona z ościeżnicą. W przypadku nie dopilnowania tej czynności, drzwi antywłamaniowe mogą nie spełniać swojej funkcji, gdyż będzie można je wyważyć niewielkim wysiłkiem, obchodząc wszelkie zabezpieczenia wmontowane w ich wnętrze. Aby osadzenie drzwi było solidne często zaleca się zalanie profilu ościeżnicy zaprawą murarską lub klejową. Drzwi antywłamaniowe muszą być zamontowane na trwałej i odpornej na wyważenie ościeżnicy. Ich profile powinny być wykonane z metalu i głęboko wmurowane lub wkręcone w ścianę. Poza tym, istotną rolę odgrywają także zawiasy. Ich montaż w żadnym wypadku nie powinien przeszkadzać w swobodnej regulacji położenia skrzydła drzwi w stosunku do ościeżnicy.

Ściana – to od niej wiele zależy

Wybierając drzwi antywłamaniowe musimy zdawać sobie sprawę, że ich montaż nieco różni się od instalacji zwykłych drzwi zewnętrznych. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość w jaką ścianę chcemy je wmontować. Jeśli ściana jest cienka lub zbudowana z kruchych materiałów konieczne może stać się wzmocnienie ościeży ramą z żelbetu lub metalu. Natomiast samą ościeżnicę montuje się na specjalnie umieszczonych kotwach. W przypadku ścian trzywarstwowych ościeżnicę umieszcza się w płaszczyźnie izolacji cieplnej. Jeśli mamy do czynienia ze ścianą dwuwarstwową – w części nośnej, na styku z ociepleniem, z kolei w ścianie jednowarstwowej – w połowie grubości muru.

Drzwi Gerda Kraków – rozwiązania na lata

Ekoplast w swoim asortymencie posiada szeroki wybór drzwi antywłamaniowych. Polecamy zwrócić uwagę na Drzwi Gerda Kraków. Nasza oferta obejmuje trzy modele: WD, C oraz S. Pierwszy model – Gerda WD doskonale wpisuje się w potrzeby budownictwa mieszkalnego. Są wyposażone w kompleksowe zabezpieczenie przeciwwyważeniowe oraz antywłamaniowe, na które składa się: zamek główny, zamek dodatkowy oraz wkładka zamka głównego. Model Gerda C to drzwi do zadań specjalnych. Ich eksploatacja może odbywać się w ciężkich warunkach – posiadają czwartą klasę wymagań. Nie straszne im również próby włamania, gdyż są wyposażone w solidne zabezpieczenia antywłamaniowe. Z kolei model Gerda S to klasyczny wzór drzwi do mieszkań i biur. Charakteryzują się prostą estetyką, bez przetłoczeń i wzorów. Dzięki masywnej konstrukcji i solidnemu ryglowaniu stanowią świetne zabezpieczenie chroniące przed włamaniem.

Poczuj się bezpiecznie w swoim domu i sprawdź ofertę drzwi Gerda Kraków już dziś!

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania okien do swojego domu, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są okna plastikowe PVC . To najczęściej wybierana opcja ze względu na trwałość, łatwość i wygodę użytkowania oraz utrzymania. Wybierz ofertę renomowanego producenta Okna to inwestycja na długie lata, dlatego cena nie powinna stanowić głównego…


więcej

Czyszczenie i konserwacja okien jest, a w zasadzie powinno być, stałym elementem zarówno wiosennych, jak też jesienno-zimowych porządków. Każdemu z nas zależy bowiem na tym, aby okna jak najdłużej prawidłowo funkcjonowały i dobrze wyglądały. Tym bardziej, że odpowiednie umycie i konserwacja okien nie wymagają od nas dużych nakładów finansowych, ani też zbyt dużo czasu. Kilka istotnych spraw, które wypada wiedzieć…..

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej