gb it fr de

Jaki wybrać rodzaj rolet zewnętrznych?

rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to aktualnie na tyle popularne rozwiązanie stosowane w budownictwie, że można je spotkać niemalże wszędzie – począwszy od domów jednorodzinnych, przez budynki użyteczności publicznej, aż po obiekty komercyjne. Ten fakt nie powinien dziwić ze względu na szereg zalet, które gwarantuje montaż rolet zewnętrznych. Dlaczego warto wybrać właśnie to rozwiązanie? Jaki rodzaj rolet wybrać? O tym w poniższym tekście.

Komfort i bezpieczeństwo

Podstawową korzyścią jest bez wątpienia zwiększona izolacja termiczna. Oznacza to ograniczenie wydatków na ogrzewanie w zimie, z kolei w lecie, zapewnienie optymalnej temperatury wewnątrz budynku podczas uciążliwych upałów. Poza tym montaż rolet zewnętrznych zwiększa bezpieczeństwo – są one dodatkowym zabezpieczeniem przed nieproszonymi gośćmi oraz ciekawskim wzrokiem sąsiadów. O tym, jaki rodzaj rolet zewnętrznych wybrać, warto zastanowić się już na etapie projektowania konstrukcji budynku. Przede wszystkim ze względu na rodzaj montażu poszczególnych rodzajów rolet. Poza sposobem montażu i funkcjonalnością użytkowania warto zwrócić uwagę na walory estetyczne – wygląd rolet powinien być spójny zarówno z elewacją budynku jak i samymi oknami.

Rolety nadprożowe

Decydując się na rolety nadprożowe, decyzja musi zapaść już na etapie projektowania budynku. Wynika to z konieczności pozostawienia wolnej przestrzeni pomiędzy górną krawędzią ramy projektowanego okna, a belką nadprożową. Można je przystosować do każdego rodzaju muru. Największą zaletą są niewątpliwie świetne właściwości izolacyjne termiczne oraz akustyczne. Wszystko to za sprawą solidnej obudowy wykonanej z twardego styropianu lub też pianki poliuretanowej. Trwałość rolet oraz stabilność konstrukcji gwarantuje stalowe zbrojenie i aluminiowe nośniki tynku. Funkcjonalność użytkowania zapewnia szeroka pokrywa rewizyjna ułatwiająca dostęp do mechanizmu. Sterowanie, w zależności od indywidualnych preferencji Klienta, może odbywać się ręcznie lub elektronicznie. Dodatkowo, system może być zintegrowany z alarmem, innymi osłonami okiennymi, czy też z różnego rodzaju systemami inteligentnego domu.

Rolety adaptacyjne

To rodzaj rolet stosowanych w oknach już zamontowanych, dlatego nie musimy planować ich zakupu już na etapie projektu. Ich główną zaletą jest wysoka jakość użytych materiałów oraz długoletnia trwałość. Sterowanie odbywa się za pomocą siły mięśni lub przełącznika, czy też pilota. Co istotne, dla entuzjastów nietuzinkowych rozwiązań – rolety te można oklejać różnokolorowymi foliami dekoracyjnymi oraz drewnopodobnymi. Warto też zastanowić się nad możliwością montażu specjalnej siatki chroniącej w ciepłe dni przed owadami.

Rolety nakładane

Ostatnim rodzajem rolet zewnętrznych są rolety nakładane. Są one montowane bezpośrednio do okna. Cechują się lekką, ale wytrzymałą konstrukcją. Głównie ze względu na łatwy montaż jest to obecnie najczęściej wybierane rozwiązanie. Zintegrowane z oknami rolety dostępne są w wielu kolorach z palety RAL. Sterowanie może odbywać się zarówno ręcznie jak i elektronicznie.

Parowanie szyb w oknach domów i mieszkań to problem, z którym większość z nas boryka się w okresie od jesieni, przez zimę, aż do wiosny. Zjawisko to spowodowane jest głównie większą wilgotnością powietrza w tym okresie oraz znacznymi wahaniami i różnicami temperatur między wnętrzem i zewnętrzem budynku. Warto pamiętać, że zwykłe parowanie okien to nie wynik ich wady fabrycznej, czy…


więcej

PERFEKCYJNE POŁĄCZENIE
Okna wyprodukowane przy pomocy technologii V-Perfect mogą być doskonałe pod tak wieloma względami, dając w rezultacie prawdziwe 100% estetyki gotowego produktu. Na bardzo konkurencyjnym rynku jest to niezwykle ważna cecha, zarówno dla producentów stolarki jak i jej docelowych użytkowników.

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej