gb it fr de

Jakie okna wybrać do konkretnego pomieszczenia?

Jakie okna wybrać do konkretnego pomieszczenia Ekoplast

Budując dom i planując otwory okienne, warto dobrze przemyśleć umiejscowienie okien w pomieszczeniach pod względem ich przeznaczenia oraz zadbać o ich estetykę z uwzględnieniem stylu, w jakim będą urządzane.

Przede wszystkim miejmy świadomość, że nic nas nie ogranicza jeśli chodzi o kształt i kolor okien. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli okien nietypowych, np. okrągłych, trapezowych, trójkątnych. Spośród kolorów możemy wybierać pomiędzy standardowym białym, drewnopodobnym z widocznymi słojami oraz całą gamą barw: od czerwonego, przez zielony, aż po granatowy. Całość powinna być spójna z architekturą i kolorystyką budynku. Okna nietypowe najczęściej montowane są w łazienkach, na poddaszu lub klatce schodowej. Musimy też zdecydować, czy stawiamy na okna PVC (zwane potocznie oknami PCV), drewniane, czy aluminiowe.

Okna do kuchni

Od jakiegoś czasu gotowanie tożsame jest ze stylem życia, poświęcamy coraz więcej czasu tej czynności. Kuchnia to pomieszczenie, w którym powinna być zapewniona optymalna ilość światła, zwłaszcza padającego na powierzchnie robocze. Sporych rozmiarów okno o cienkich ramach i dużej powierzchni szklanej nad blatem to świetny pomysł. W ofercie Ekoplast okno z największą powierzchnią przeszklenia to model Estetic, który ma też inne zalety: pięknie wyprofilowane krawędzie oraz zaokrąglone kształt skrzydła i listw przyszybowych.

Okna do salonu

W pokoju wypoczynkowym najlepiej sprawdzą się drzwi unoszono-przesuwne HST lub drzwi przesuwno-uchylne PSK o dużych przeszkleniach . To najnowszy trend w budownictwie mieszkaniowym. Największe zalety takiego rozwiązania to duża ilość światła wpadająca do pokoju oraz wygodne wyjście na taras, balkon lub do ogrodu.

Okna do sypialni

W sypialni najważniejszy jest komfort naszego snu, dlatego zwróćmy szczególną uwagę na otoczenie, w jakim będzie stał nasz dom. Jeśli blisko mamy ruchliwą ulicę, lotnisko, tory kolejowe albo szkołę, zwróćmy szczególną uwagę na parametry izolacji akustycznej. Dobrze dobrane, dźwiękoszczelne okna oraz odpowiednie rolety lub żaluzje sprawią, że nasza sypialnia stanie się azylem i oazą spokoju, do której wracamy po aktywnie spędzonym dniu.

Okna do łazienki

Okno w łazience to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Wystarczy je otworzyć, by w mig pozbyć się wilgoci lub nieprzyjemnego zapachu. Okno wpłynie także korzystnie na nasze rachunki za prąd, ponieważ dzięki światłu dziennemu wpadającemu do pomieszczenia nie musimy zapalać lampy. Warto pomyśleć o odpowiedniej osłonie na okno – polecane są zwłaszcza roletki lub folia mleczna na szybę. Oczywiście można rozważyć również małe dzieło sztuki, czyli witraż.

Okna z PCV czy PVC, a może PCW? Każdy z nas doskonale zna skrót PCV, jednak tak naprawdę szukając okien powinniśmy się posługiwać zwrotem Okna PVC. Dlaczego? Bowiem skrót PCV jest całkowicie niepoprawny i nie funkcjonuje w nazewnictwie międzynarodowym. Nie ma również takiego polskiego skrótu. Polichlorek winylu, a więc tworzywo sztuczne wykorzystywane między innymi przy produkcji okien plastikowych, posiada dwa…


więcej

Każdy z nas chciałby ponosić jak najmniejsze koszty eksploatacji domu lub mieszkania. Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie? Jakie okna wybrać, by najlepiej chroniły nas przed chłodem? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Jeśli zależy ci na stałych, długofalowych oszczędnościach, przeanalizuj stan swoich okien. Jeśli w zimne dni przechodząc obok okna, czujesz zimny powiew powietrza, może czas pomyśleć o zmianie okien? Warto…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej