gb it fr de

Jakie okno wybrać do łazienki?

okno do łazienki

Wszystkie pomieszczenia w domu mają z góry określone przeznaczenie. Według wielu kuchnia jest sercem domu, a łazienka należy do najbardziej intymnych wnętrz. To tam odbywają się relaksacyjne kąpiele, orzeźwiające prysznice i poranna toaleta każdego dnia. Dodatkowo jej aranżacja potrafi przysporzyć problemów, w związku z czym funkcjonalność tego pomieszczenia warto przemyśleć już podczas tworzenia projektu. Jak zaplanować przestrzeń i jakie okno wybrać? To pytania szczególnie ważne dla osób, które planują przenieść się z mieszkania, w którym wcześniej nie mieli łazienki z oknem.

Odpowiednia wentylacja pomieszczenia

Cyrkulacja powietrza jest ważna w całym mieszkaniu, jednak w łazience ma szczególne znaczenie. W momencie nieprawidłowej wentylacji, w okiennicach może dochodzić do skraplania się pary, a następnie zawilgocenia się materiałów. To z kolei bardzo często prowadzi do pojawiania się nieprzyjemnego zapachu oraz rozwoju szkodliwych drobnoustrojów, w postaci pleśni czy grzybów w całym pomieszczeniu. Prawidłowy przepływ powietrza oraz dobór szczelnych okien zapewni łazience odpowiednią temperaturę i wilgotność, niezależnie od pory roku.

Jakie powinno być okno do łazienki?

Okno do łazienki powinno być przede wszystkim dostosowane do okoliczności z jakimi będzie wchodzić w codzienne interakcje. Styczność z gorącą parą spod prysznica, a także szybkie zmiany temperatur i duża wilgotność miejsca to jedne z najczęstszych zagrożeń, które czekają na łazienkowe okna. Właśnie dlatego szczególnie ważne jest, by były wykonane z materiałów wysokiej jakości, a następnie odpowiednio zaimpregnowane, dzięki czemu będą przystosowane do takich warunków. Powinny również być wyposażone w rozwiązania, które umożliwią swobodne wietrzenie, nawet podczas niesprzyjającej temu pogody. Warto zastanowić się nad wyborem okien z Polski,  posiadających  specjalne nawiewniki, które umożliwią wymianę powietrza nawet w upalne lub deszczowe dni.

Jak zadbać o prywatność?

Otwarta przestrzeń i naturalne światło pozytywnie wpływają na nastrój, dzięki temu relaksacyjna kąpiel staje się jeszcze bardziej przyjemna. Jednak co zrobić w przypadku, kiedy inwestor zamiast widoku ogrodu za oknem jest narażony na spojrzenia sąsiadów z pobliskich domów? Wtedy koniecznie powinien rozważyć wybór polskich okien, wyposażonych w szyby dopuszczające światło, ale zachowujące intymność. Można zdecydować się na szyby ornamentowe, które zniekształcają widok z zewnątrz, wybrać szyby z malowniczymi witrażami, zaklejone folią mleczną lub z wypiaskowanym wzorem, dopasowanym do wnętrza łazienki. Dzięki nim pomieszczenie zostanie naturalnie oświetlone, a prywatność niezagrożona.

Wybierając okna z Polski, można liczyć zarówno na pomoc specjalistów przy wyborze oraz dopasowaniu, jak i profesjonalny montaż, gwarantujący zadowolenie klientów.

 

OKNA NIETYPOWE Okna nietypowe to propozycja dla właścicieli domków i budynków o niestandardowej architekturze. Oferujemy nowoczesne kształty okien PVC oparte na dowolnej klasy profilach oferowanych przez naszą firmę. Możemy wykonać na zamówienie dowolny rozmiar, kształt i kolor okien, także okien typu historic podkreślających charakter zabytkowego budynku.


więcej

Decydując się na zakup okien PCV najczęściej popełniamy jeden podstawowy błąd – szukamy jak najtańszych. Należy jednak pamiętać, że aby znaleźć dobre i w miarę niedrogie okna, trzeba się do tych poszukiwań solidnie przygotować. Podstawowe zasady przy kupowaniu okien PCV Kupując nowe okna PCV powinniśmy pamiętać jeszcze o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim należy wybierać okna od dobrych, sprawdzonych producentów….

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej