gb it fr de

Tanie czy najlepsze okna PCV

ekoplast okna pcvDecydując się na zakup okien PCV najczęściej popełniamy jeden podstawowy błąd – szukamy jak najtańszych. Należy jednak pamiętać, że aby znaleźć dobre i w miarę niedrogie okna, trzeba się do tych poszukiwań solidnie przygotować.

Podstawowe zasady przy kupowaniu okien PCV

Kupując nowe okna PCV powinniśmy pamiętać jeszcze o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim należy wybierać okna od dobrych, sprawdzonych producentów. Nawet jeśli priorytetem jest to, aby kupić tanie okna warto unikać nieznanych, niewielkich firm, by nie narazić się na dużo większe koszty, związane chociażby z wadliwym wykonaniem okien.

Decydując się na nasze okna z Krakowa, gdzie mieści nasza firma warto zwrócić uwagę na profile i różnice miedzy nimi. Zwłaszcza, że profile okienne są najważniejszą częścią okien, decydują one o ich trwałości oraz funkcjonalności. W naszej ofercie dostępne jest wiele profili jednak najważniejsze są 4 – Classic, Komfort i Climatic. Każdy z profili wyróżnia się ilością komór w profilu oraz ich unikalnym kształtem, dedykowanym designem. Niezwykle istotne są również wzmocnienia ze stali, które powinny mieć 1,5mm grubości i takie też stosujemy w naszych profilach. Niestety niektórzy producenci, chcąc zaoszczędzić na dość drogiej stali, decydują się na cieńsze zbrojenia, co wpływa niekorzystnie na wytrzymałość okien (proste porównanie to zważenie okna, często dobrze wzmocnione okno będzie znacznie cieńsze od tego gdzie oszczędzano na szlachetnych materiałach).

Nie warto zapominać o uszczelkach

Kolejnym z dość istotnych elementów okna, o którym niestety niewiele się mówi, są uszczelki. To dzięki nim woda nie dostaje się do profili okiennych, zapobiegając tym samym ich rdzewieniu, a ponadto stanowią zaporę dla wiatru oraz kurzu. Należy więc zadbać o to aby uszczelki były wykonane ze specjalnie opracowanych materiałów, takich jak TPS lub EPDM, dzięki którym okno będzie szczelne przez długie lata .

Ważne są również parametry okien takie jak współczynnik przenikania ciepła Uw. Im jego wartość jest niższa, tym lepiej. Należy się jednak upewnić czy wartość podana przez producenta jest wartością dla całego okna czy tylko dla szyby, bowiem mimo iż Uw szyby zawsze jest korzystniejszy, nie ma tak naprawdę wpływu na izolacyjność całego okna.

Podsumowując

Kupując okna PCV zawsze zależy poprosić sprzedawcę o kartę techniczną, która zawiera wszystkie dane na temat okna. To właśnie na jej podstawie powinniśmy się decydować na wybór najlepszych dla nas okien. Kierując się jedynie ceną trzeba pamiętać, że tanie okna nie zawsze są to dobre okna. Na koszt okien należy patrzeć w aspekcie długofalowym, zaoszczędzone w momencie zakupu pieniądze, mogą spowodować większe koszta ogrzewania zimą. Zasadnicza różnica to również to czy kupujemy okna do mieszkania na 10 piętrze czy na parterze, czy będzie to domek letniskowy nad morzem czy dom w Zakopanem. Oszczędność i trwałość okien będzie wynikała również z tego na jaką ekspozycje są wystawione nasze okna PCV. Zachęcamy by podczas zakupu okien przedstawić specjaliście w biurze sprzedaży szczegóły wykorzystania naszych okien PCV.

Charakterystyka okien pasywnych Dobrze zaprojektowane okna powinny posiadać dwie cechy. Po pierwsze, powinny być wystarczająco przestronne by wpuszczać maksymalnie dużą ilość światła oraz po drugie, powinny być ciepłe. O ile co do pierwszego kryterium nie powinniśmy mieć żadnych zastrzeżeń czy wątpliwości, o tyle drugie kryterium może wydawać się niejasne. Ciepłe okna czyli jakie? Otóż, oznacza przede wszystkim jakość izolacyjną okna,…


więcej

Przy zakupie okien zazwyczaj zwracamy uwagę na profile i szyby, mniej interesują nas okucia. To błąd, ponieważ o trwałości i szczelności całej konstrukcji decydują właśnie okucia. Ich dobór wpływa także w wysokim stopniu na bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Dobre okucia zapewniają odpowiedni poziom infiltracji powietrza, pomagają utrzymać w pomieszczeniu  optymalną wilgotność. Wysokiej klasy materiały wykorzystane do ich produkcji to gwarancja,…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej