gb it fr de

Brama segmentowa czy roletowa?

brama segmentowa

Brama garażowa to najważniejszy element konstrukcji garażu, a także istotna część wystroju domu, w przypadku, gdy mamy do czynienia z garażem połączonym bezpośrednio z bryłą domu. Z tego powodu, przy wyborze odpowiedniego rodzaju bramy należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jej funkcjonalność, ale także na estetykę. Ze względu na szeroki wybór rodzajów bram oferowanych na rynku, decyzja o zakupie właściwej bramy bywa trudna. Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniej bramy?

Brama segmentowa

Pierwszą ważną kwestią jest ilość miejsca wewnątrz garażu. Decydując się na bramę segmentową warto zwrócić uwagę na sposób jej montażu. Jest ona instalowana na wewnętrznej ścianie wjazdowej garażu, dlatego niezbędne jest wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni w środku garażu. Jeśli chodzi o zewnętrzną stronę, przy podjeździe, brama segmentowa nie wymaga dużej ilości wolnej przestrzeni, dzięki pionowemu otwieraniu do góry. W znacznym stopniu wpływa to na poprawienie bezpieczeństwa podczas wjeżdżania do garażu. Szczególnie wtedy, gdy znajduje się on blisko ulicy. Kolejną zaletą jest prostota obsługi.

Otwieranie i zamykanie bramy odbywa się za pomocą jednego przycisku. Gwarancję bezpieczeństwa zapewnia nadajnik z kodem lub pilotem posiadającym unikalny kod. W tym przypadku mamy także pewność, że brama segmentowa posłuży przez wiele lat. Solidna konstrukcja wykonana jest ze stali ocynkowanej, dodatkowo powleczonej proszkowo. Posiada także obustronne zabezpieczenia antykorozyjne. Ponadto, grube na 40 mm stalowe panele wypełnione pianką poliuretanową zapewnią skuteczną izolację termiczną na całej powierzchni bramy.

Brama roletowa

Brama roletowa, jak sama nazwa mówi, działa podobnie jak roleta. Skrzydło bramy podczas zamykania jest nawijane na wał napędowy umieszczony w specjalnej kasecie. Kasetę montuje się nad wjazdem do garażu tak, aby nie zajmować cennej przestrzeni wewnątrz garażu, tak jak ma to miejsce w przypadku montażu bram segmentowych.

Sterowanie bramą roletową odbywa się za pomocą napędu elektrycznego uruchamianego pilotem lub wewnętrznym oraz zewnętrznym przyciskiem. W razie przerw w dostawie energii elektrycznej, zawsze możemy otworzyć bramę przy pomocy korby. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają specjalne fotokomórki, hamulec bezpieczeństwa, a także krawędziowa listwa bezpieczeństwa. Długotrwałe użytkowanie gwarantują wysokiej jakości, odporne na korozję aluminiowe elementy.

Pełną ofertę bram znajdziesz na naszej stronie: http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/bramy

BRAMY UCHYLNE

Wyposażone w proste i sprawdzone rozwiązania mechaniczne zapewniające sprawne i lekkie otwieranie oraz zamykanie. Możliwość automatycznego sterowania. Płynna praca, całkowite bezpieczeństwo w użytkowaniu oraz solidność i trwałość dzięki zabezpieczeniom antykorozyjnym.


więcej

Brama garażowa, podobnie jak drzwi wejściowe, jest wizytówką domu. Szczególnie, gdy garaż nie jest wolnostojący, a stanowi część bryły. Producenci stają na rzęsach, żeby bramy były najbezpieczniejsze, najbardziej estetyczne i najwygodniejsze w użytkowaniu. Gdzie w tym wszystkim odnajdują się stare, dobre bramy rozwierne? Funkcjonalność – podstawa dobrej bramy Bramy rozwierne, w przeciwieństwie do bram uchylnych czy segmentowych, nie zajmują cennej…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej