gb it fr de

Brama segmentowa czy uchylna?

brama segmentowa kraków

Brama segmentowa czy uchylna?

Brama to najważniejszy element konstrukcji garażu. Wpływa nie tylko na jego wygląd, ale przede wszystkim na wygodę użytkowania garażu. Z racji tego, że wybrane przez nas rozwiązanie będzie towarzyszyć nam przez długie lata, warto wybór rodzaju bramy dokładnie przemyśleć. Należy rozważyć jej funkcjonalność, czyli odpowiednie dopasowanie do indywidualnych potrzeb, a także, co istotne – sposób jej otwierania. Aktualnie, najbardziej popularnymi rodzajami są bramy segmentowe oraz uchylne. Które zatem wybrać?

Bramy segmentowe – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Ten rodzaj bram jest aktualnie jednym z najczęściej wybieranych do montażu w garażach, szczególnie tych, które przylegają bezpośrednio do bryły domu. Wpływa na to kilka istotnych czynników. Bramy segmentowe są przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Wysoki komfort obsługi zapewnia optymalnie dobrany układ sprężyn i pozostałych elementów konstrukcyjnych. Nie wymagają dużej ilości miejsca przy podjeździe, ponieważ minimalnie ograniczają przestrzeń przed samym garażem w czasie jej otwierania i zamykania. Jest to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy wjazd umieszczony jest blisko ulicy. W tym przypadku, samochód może podjechać bardzo blisko bramy, co w znacznym stopniu podnosi poziom bezpieczeństwa. Poza tym, otwieranie jest całkowicie zautomatyzowane. Odbywa się dzięki naciśnięciu jednego przycisku. Mamy pewność, że nie zdoła tego zrobić osoba niepowołana. Aktywacja możliwa jest dzięki specjalnemu nadajnikowi ze zmiennym kodem lub pilota z transmisją indywidualnie zaszyfrowanego kodu. Na koniec, warto wspomnieć, że bramy segmentowe posiadają liczne zabezpieczenia, m.in. przed przytrzaśnięciem palców, takie jak: wyprofilowane panele, zabezpieczenia przed pęknięciem linek, fotokomórki itp.

Bramy uchylne – prosta konstrukcja i niska cena

Bramy uchylne wybierane są głównie ze względu na prosty sposób działania i niską cenę. Jednak, aby wykorzystać to rozwiązanie należy spełnić kilka warunków. Najważniejszym jest wygospodarowanie wolnego miejsca zarówno na podjeździe, jak i wewnątrz garażu. Skrzydło bramy uchyla się ku górze, dlatego warto wygospodarować około 1,5 metra przed bramą. Bramy uchylne to proste konstrukcje mechaniczne o bardzo niskiej awaryjności. Specjalnie dopasowane, wyważone sprężyny oraz łożyskowane rolki i odbojniki zapewniają płynną pracę. Dzięki zastosowaniu dwupunktowego, zatrzaskowego ryglowania mamy pewność, że wnętrze garażu będzie szczelnie zamknięte. Z kolei bezpieczeństwo użytkowania zapewnią takie rozwiązania jak wyłącznik przeciążeniowy, fotokomórki, osłony sprężynowe czy specjalny kształt prowadnic.

Bramy segmentowe vs. Bramy uchylne

Wybór pomiędzy dwoma, omówionymi w artykule, możliwościami powinien być stosunkowo łatwy. Należy rozważyć dwie zasadnicze kwestie: budżet oraz przestrzeń jaką dysponujemy bezpośrednio przy garażu. W wypadku niższego budżetu i dowolnej ilości miejsca wybór powinien paść na bramę uchylną. Jeśli ogranicza nas przestrzeń, a budżet już niekoniecznie – wybierzmy bramę segmentową.

Sprawdź naszą szeroką ofertę – bramy segmentowe Kraków Ekoplast.

Błędy montażowe sprawiają, że nawet najwyższej klasy okna szybko tracą swoje właściwości. Nie chodzi tu jedynie o to, by okna trzymały pion i poziom – utrata ciepła i wilgoć wynikają często z błędów montażowych, których można było uniknąć. Ciepły montaż ma wiele zalet – pozwala na zmniejszenie kosztów zużycia energii, eliminuje możliwość powstania mostków termicznych, zapobiega zawilgoceniu. Polega on na…


więcej

DRZWI NA TARAS I DO PATIO

Drzwi przesuwne HKS i unoszono-przesuwne HST o dużych przeszkleniach. Przeznaczone do zabudowy drzwi balkonowych, tarasowych lub z wyjściem do ogrodu. To systemy wygodne w użytkowaniu, sprawiające, że do pomieszczenia wpada duża ilość światła. Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż nie zajmuje ono powierzchni użytkowej lokalu.

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej