gb it fr de

Bramy garażowe: jaką wybrać?

bramy garażowe jaką wybrać

Brama segmentowa, uchylna, roletowa czy rozwierna? Zakup bramy do garażu to duży wydatek. Decyzja, którą wybrać powinna być dobrze przemyślana.

W przypadku zakupu produktu, który służyć ma nam przez długie lat, nie warto oszczędzać, ponieważ to co tanie, może w rezultacie okazać się kosztowne. Bramy garażowe powinny być wyposażone w rozwiązania, dzięki którym ich użytkowanie jest płynne, ciche i komfortowe. Muszą być wykonane z trwałych, solidnych materiałów, odpornych na warunki atmosferyczne oraz korozję. Lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania renomowanych producentów, dostępne w ofercie Eko Plast Kraków.

Bramy rozwierne

Bramy rozwierne to doskonałe rozwiązanie dla budynków o ograniczonych możliwościach zabudowy. Ich zaletą jest to, iż nie zajmują przestrzeni wewnątrz garażu. Są otwierane ręcznie. Mogą być jedno lub dwuskrzydłowe, o równej szerokości skrzydeł lub asymetryczne. Bramy rozwierne oferowane przez Eko Plast Kraków wyposażone są w ogranicznik otwarcia skrzydła oraz zawiasów, a także dwupunktowe ryglowanie zatrzaskowe w każdym skrzydle.

Bramy uchylne

Bramy uchylne, podobnie jak bramy rozwierne to rozwiązanie przeznaczone dla osób, które nie mogą narzekać na brak przestrzeni. W wersji standardowej są otwierane ręcznie, mogą być też wyposażone w automatyczne sterowanie. W skrzydle bramy uchylnej możliwe jest zainstalowanie drzwi przejściowych, które pozwalają na korzystanie z garażu bez otwierania skrzydła bramy właściwej. Brama może być wyposażona w akrylową szybę, pozwalającą na doświetlenie pomieszczenia światłem dziennym.

Bramy segmentowe

Bardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem są bramy segmentowe, których kształt dopasować można do architektury budynku. Ponieważ otwierane są pionowo do góry, nie zajmują miejsca na zewnątrz garażu. Ułatwia to nawigację pojazdem, zwłaszcza na krótkim podjeździe. Bramy segmentowe mogą być otwierane ręcznie lub automatycznie. Wyposażone są w skuteczne mechanizmy antywłamaniowe oraz zapobiegające otworzeniu jej przez przypadkową osobę. To rozwiązanie droższe niż bramy rozwierne, przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów.

Bramy roletowe

Bramy roletowe, podobnie jak segmentowe, otwierane są pionowo, nie zajmują więc przestrzeni w garażu i na podjeździe. Wykonane są z odpornego na korozję aluminium, często montowane są w nich przeszklone profile doświetlające wnętrze garażu. Tego typu bramy mogą być otwierane ręcznie za pomocą korby, sterowane za pomocą pilota albo uruchamiane za pośrednictwem wyłącznika zlokalizowanego na zewnątrz oraz w garażu. Mają w swoim wyposażeniu fotokomórki, hamulec bezpieczeństwa oraz listwę zabezpieczającą.

Ekoplast Kraków oferuje wszystkie wyżej wymienione rodzaje bram, dlatego nawet najbardziej wymagający klienci, nie będą mieli problemu z wybraniem czegoś odpowiedniego dla siebie. Pełna oferta dostępna TUTAJ.

Wybór bramy garażowej nie jest prosty. Zakup tego typu produktu to duży wydatek. Dodatkowo, rynek oferuje wiele rodzai bram garażowych, dlatego trudno podjąć decyzję. W naszym artykule podpowiadamy czym charakteryzują się poszczególne typy bram garażowych. Zapraszamy do artykułu →


więcej

Nikt nie lubi odśnieżać samochodu i zeskrobywać lodu z szyb. Szczególnie kiedy spieszymy się rano do pracy, a termometr wskazuje dużo poniżej zera. Dlatego też zimą znacznie częściej parkujemy samochód w garażu niż na podjeździe. Pamiętajmy jednak, aby w tym okresie szczególnie dbać o konserwację bramy garażowej. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów bram garażowych: bramy segmentowe, uchylne, roletowe czy…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej