gb it fr de

Ciepły montaż okien

Błędy montażowe sprawiają, że nawet najwyższej klasy okna szybko tracą swoje właściwości. Nie chodzi tu jedynie o to, by okna trzymały pion i poziom – utrata ciepła i wilgoć wynikają często z błędów montażowych, których można było uniknąć.

Ciepły montaż ma wiele zalet – pozwala na zmniejszenie kosztów zużycia energii, eliminuje możliwość powstania mostków termicznych, zapobiega zawilgoceniu. Polega on na zastosowaniu trzech warstw materiałów termoizolacyjnych. Warstwę zewnętrzną wykonuje się z materiału paroprzepuszczalnego, który wypuszcza wilgoć gromadzącą się w pomieszczeniach. Środkową warstwę stanowi materiał termoizolacyjny, natomiast warstwę wewnętrzną – paroszczelny, zapobiegający przedostawaniu się wilgoci do pomieszczeń. Montaż ten odbywa się więc na zasadzie „Szczelniej od wewnątrz niż na zewnątrz” – pozwala to na maksymalne uszczelnienie okien, przy jednoczesnej możliwości odprowadzania wilgoci.

Alternatywa dla standardowego montażu okien

Ciepły montaż jest doskonałą alternatywą dla standardowego osadzania okien za pomocą jedynie pianki i silikonu. Jest szczególnie doceniany w przypadku domów energooszczędnych, gdyż pomaga ograniczyć koszty zużycia energii. Niestety nie jest jeszcze zbyt popularny w Polsce – to nowa technika, z którą nie wszyscy wykonawcy sobie radzą.

Doświadczenie i wiedza w ciepłym montażu

Nawet najlepszej jakości okna oraz zastosowane produkty nie dadzą oczekiwanych efektów, jeżeli rama okienna nie zostanie prawidłowo zamocowana. Doświadczenie wykwalifikowanych specjalistów, którzy zamontują okna w prawidłowy sposób oraz jakość stosowanych produktów izolacyjnych mają kluczowe znaczenie dla efektu końcowego.

Niestety nadal w przypadku ciepłego montażu, ekipy montażowe popełniają szereg błędów, takich jak chociażby za mała liczba kotew, nie dość dokładne uszczelnienie lub brak izolacji paroszczelnej. Takie uchybienia mogą doprowadzić do powstania mostków termicznych oraz zawilgocenia muru. Nie tylko pogarsza to właściwości izolacyjne okien ale również doprowadza do rozwoju pleśni i grzybów.

Jesteśmy producentem okien z Krakowa, który oferuje bezpłatny pomiar i profesjonalny montaż okien w technologii „ciepłego montażu”.

Przy zakupie lub budowie domu, jedną z najważniejszych cech jest w ostatnim czasie energooszczędność. Podobnie jest więc w przypadku wyboru okien do domu – czym więc powinny się charakteryzować energooszczędne okna? Najważniejszy parametr okien PCV Najważniejszym parametrem w przypadku wyboru okien jest współczynnik przenikania ciepła – Uw. Obecnie produkowane standardowe okna plastikowe mają współczynnik Uw = 1,5 – 1,8, natomiast…


więcej

Jak się okazuje, opłaca się inwestować w energooszczędne rozwiązania w Polsce. Siedem komercyjnych banków będzie udzielać kredytów z dopłatą na budowę lub zakup mieszkań oraz domów energooszczędnych i pasywnych. Dlaczego warto postawić na budynki energooszczędne? Wystarczy wspomnieć, że zużycie energii w standardowym budynku to obecnie 105 kWh/m kw. na rok, a w energooszczędnym i pasywnym kilka razy mniejsze. Wpływa to…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej