gb it fr de

Ciepły montaż okien

Błędy montażowe sprawiają, że nawet najwyższej klasy okna szybko tracą swoje właściwości. Nie chodzi tu jedynie o to, by okna trzymały pion i poziom – utrata ciepła i wilgoć wynikają często z błędów montażowych, których można było uniknąć.

Ciepły montaż ma wiele zalet – pozwala na zmniejszenie kosztów zużycia energii, eliminuje możliwość powstania mostków termicznych, zapobiega zawilgoceniu. Polega on na zastosowaniu trzech warstw materiałów termoizolacyjnych. Warstwę zewnętrzną wykonuje się z materiału paroprzepuszczalnego, który wypuszcza wilgoć gromadzącą się w pomieszczeniach. Środkową warstwę stanowi materiał termoizolacyjny, natomiast warstwę wewnętrzną – paroszczelny, zapobiegający przedostawaniu się wilgoci do pomieszczeń. Montaż ten odbywa się więc na zasadzie „Szczelniej od wewnątrz niż na zewnątrz” – pozwala to na maksymalne uszczelnienie okien, przy jednoczesnej możliwości odprowadzania wilgoci.

Alternatywa dla standardowego montażu okien

Ciepły montaż jest doskonałą alternatywą dla standardowego osadzania okien za pomocą jedynie pianki i silikonu. Jest szczególnie doceniany w przypadku domów energooszczędnych, gdyż pomaga ograniczyć koszty zużycia energii. Niestety nie jest jeszcze zbyt popularny w Polsce – to nowa technika, z którą nie wszyscy wykonawcy sobie radzą.

Doświadczenie i wiedza w ciepłym montażu

Nawet najlepszej jakości okna oraz zastosowane produkty nie dadzą oczekiwanych efektów, jeżeli rama okienna nie zostanie prawidłowo zamocowana. Doświadczenie wykwalifikowanych specjalistów, którzy zamontują okna w prawidłowy sposób oraz jakość stosowanych produktów izolacyjnych mają kluczowe znaczenie dla efektu końcowego.

Niestety nadal w przypadku ciepłego montażu, ekipy montażowe popełniają szereg błędów, takich jak chociażby za mała liczba kotew, nie dość dokładne uszczelnienie lub brak izolacji paroszczelnej. Takie uchybienia mogą doprowadzić do powstania mostków termicznych oraz zawilgocenia muru. Nie tylko pogarsza to właściwości izolacyjne okien ale również doprowadza do rozwoju pleśni i grzybów.

Jesteśmy producentem okien z Krakowa, który oferuje bezpłatny pomiar i profesjonalny montaż okien w technologii „ciepłego montażu”.

Nawet najbardziej energooszczędne okno nie będzie spełniało swojej funkcji, jeśli nie będzie zamontowane w odpowiedni sposób. Dla tego typu okien standardowy montaż nie wystarczy. Dlatego jeśli sprzedawca zasugeruje do wybranego przez nas profilu ciepły montaż, posłuchajmy jego rady. Na czym polega tak zwany ciepły montaż? Jego podstawą jest prawidłowe uszczelnienie czyli skuteczna izolacja tych miejsc, w których osadzane są okna….


więcej

Energooszczędność to obecnie niezwykle modne hasło. Dlatego też coraz więcej dostępnych na rynku okien określanych jest mianem energooszczędnych. Jak więc wybrać te najlepsze? Czym charakteryzują się okna energooszczędne? Ważne są parametry techniczne okien Wybierając okna energooszczędne należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich parametry techniczne. Niestety często o tym zapominamy, kierując się przy wyborze głównie nazwami profili i zapominając, że…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej