gb it fr de

Ciepły montaż okien

Błędy montażowe sprawiają, że nawet najwyższej klasy okna szybko tracą swoje właściwości. Nie chodzi tu jedynie o to, by okna trzymały pion i poziom – utrata ciepła i wilgoć wynikają często z błędów montażowych, których można było uniknąć.

Ciepły montaż ma wiele zalet – pozwala na zmniejszenie kosztów zużycia energii, eliminuje możliwość powstania mostków termicznych, zapobiega zawilgoceniu. Polega on na zastosowaniu trzech warstw materiałów termoizolacyjnych. Warstwę zewnętrzną wykonuje się z materiału paroprzepuszczalnego, który wypuszcza wilgoć gromadzącą się w pomieszczeniach. Środkową warstwę stanowi materiał termoizolacyjny, natomiast warstwę wewnętrzną – paroszczelny, zapobiegający przedostawaniu się wilgoci do pomieszczeń. Montaż ten odbywa się więc na zasadzie „Szczelniej od wewnątrz niż na zewnątrz” – pozwala to na maksymalne uszczelnienie okien, przy jednoczesnej możliwości odprowadzania wilgoci.

Alternatywa dla standardowego montażu okien

Ciepły montaż jest doskonałą alternatywą dla standardowego osadzania okien za pomocą jedynie pianki i silikonu. Jest szczególnie doceniany w przypadku domów energooszczędnych, gdyż pomaga ograniczyć koszty zużycia energii. Niestety nie jest jeszcze zbyt popularny w Polsce – to nowa technika, z którą nie wszyscy wykonawcy sobie radzą.

Doświadczenie i wiedza w ciepłym montażu

Nawet najlepszej jakości okna oraz zastosowane produkty nie dadzą oczekiwanych efektów, jeżeli rama okienna nie zostanie prawidłowo zamocowana. Doświadczenie wykwalifikowanych specjalistów, którzy zamontują okna w prawidłowy sposób oraz jakość stosowanych produktów izolacyjnych mają kluczowe znaczenie dla efektu końcowego.

Niestety nadal w przypadku ciepłego montażu, ekipy montażowe popełniają szereg błędów, takich jak chociażby za mała liczba kotew, nie dość dokładne uszczelnienie lub brak izolacji paroszczelnej. Takie uchybienia mogą doprowadzić do powstania mostków termicznych oraz zawilgocenia muru. Nie tylko pogarsza to właściwości izolacyjne okien ale również doprowadza do rozwoju pleśni i grzybów.

Jesteśmy producentem okien z Krakowa, który oferuje bezpłatny pomiar i profesjonalny montaż okien w technologii „ciepłego montażu”.

Dużo ostatnio mówi się o oknach energooszczędnych. Twoi znajomi planują takie zakupić do swojego domu, a ty właśnie planujesz wymianę okien i nie wiesz, na jakie się zdecydować. Przede wszystkim dowiedz się, co zyskujesz i na czym polegają właściwości okna, które można porównać do klasy Mercedesa wśród samochodów. Okna energooszczędne mogą ograniczyć straty energii nawet do 45% w porównaniu do…


więcej

Aluminium, jeszcze do niedawna stosowane jedynie w budownictwie komercyjnym, podbija obecnie budownictwo jednorodzinne – architekci i właściciele domów docenili bowiem nie tylko jego trwałość ale również nowoczesną estetykę oraz możliwości konstrukcyjne. To właśnie od okien zależy charakter budynku oraz, w dużej mierze, jego energooszczędność – aluminium natomiast uważane jest za materiał, który nie zapewnia dobrych parametrów termicznych. Nie jest to…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej