gb it fr de

Dekoracje okien w nowoczesnym mieszkaniu

ekoplast-dekoracje-okien

 

Sposób w jaki aranżujemy nasze mieszkania zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Każdy sezon niesie ze sobą nowe trendy w wystroju mieszkań. Zmianie ulegają wykorzystywane w danym momencie kolory, wzory, faktury i materiały. Niezmienne nie pozostają również okna i ich dekoracje. Najmodniejsze w tym sezonie wielkie przeszklenia, powrót do naturalnych materiałów, czy stawianie na pełną automatykę naszych okien, te zmiany rzutują również na sposób w jaki aranżujemy dekoracje okien. Nowoczesne ozdoby okien są dyskretne, a zarazem funkcjonalne, zdobią i chronią równocześnie, podkreślają styl wystroju nie przytłaczając go.

Dekoracje zewnętrzne – ochrona, czy ozdoba?

Istnieje bardzo wiele pomysłów na to w jaki sposób aranżować okna. Dzielimy je ze względu na umiejscowienie: na zewnątrz i wewnątrz domu/mieszkania oraz ze względu na ich funkcje: ochronną i dekoracyjną. Żaluzje zewnętrzne, rolety, czy okiennice, w niczym nie przypominają już tych sprzed lat. Teraz są bardziej funkcjonalne i co ważne zadbano również o ich estetyczną stronę. Żaluzje fasadowe, czy rolety zewnętrzne nie tylko pomogą ochronić wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem latem i utratą ciepła zimą.  Są również idealną izolacją akustyczną, zapewniając mieszkańcom należytą prywatność. Co więcej, chronią one okna przed opadami atmosferycznymi – deszcz, śnieg, dzięki czemu szyby brudzą się dużo wolniej i nie wymagają, aż tak częstej troski o ich czystość.  Dodatkowo wzmocnione mogą również pełnić funkcję zabezpieczenia przed włamaniami. Ich dostępność w wielu wariantach kolorystycznych i możliwość oklejenia specjalną folią dekoracyjną sprawia, że mogą one również zdobić nasze okna jak i podnosić walory estetyczne całego budynku.

Dekoracje wewnętrzne – firany, czy zasłony?

Aranżacja naszych okien wewnątrz zależy od całego wystroju wnętrza, ważne żeby z nim współgrała, a nie dominowała całego pomieszczenia. Biała firana i mocno wzorzysta zasłona to najbardziej klasyczny sposób na dekorację okna, który idealnie sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w tradycyjnym, czy rustykalnym stylu.  W nowoczesnym wystroju mieszkań i domów rezygnuje się z tradycyjnego łączenia zasłon i firan. Najlepiej postawić na długie, proste i szykowne zasłony, które same w sobie są doskonałą ozdobą okna. Wybierając zasłony, czy firany warto pamiętać, że wybór odpowiedniej aranżacji okien potrafi doświetlić pomieszczenie i sprawić iż będzie bardziej atrakcyjne. Warto stawiać na lekkie i jasne dekoracje.  Można również zastąpić firany i zasłony poprzez wykorzystanie alternatywnych rolet okiennych. Pełna gama kolorów, wzorów i faktur pozwoli dobrać odpowiednią roletę do każdego pomieszczenia, czy to urządzonego w klasyczny, czy nowoczesny sposób. Na rynku dostępne są również spersonalizowane rolety, sami możemy je zaprojektować, wybierając idealny odcień, czy wzór do naszego domu.

Jeśli mieszkanie posiada balkon warto rozważyć jego zabudowę. To niewielka przebudowa, na którą decyduje się coraz więcej lokatorów. Szczególnie tych, mieszkających w większych miastach o dużym zanieczyszczeniu powietrza oraz wysokim natężeniu ruchu drogowego. Właściwe wykonanie zabudowy, wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie musi szpecić fasady bloku. Wręcz przeciwnie – powinno doskonale wpisywać się w stylistykę budynku. Różne rodzaje zabudowy balkonu umożliwiają…


więcej

Wybierając okna do domu stajemy przed dylematem – okna PCV, czy okna drewniane? W tym artykule poznasz zalety i wady poszczególnych typów okien. Najbardziej uniwersalnym i najpowszechniej stosowanym typem okien są okna plastikowe, czyli okna PVC, potocznie zwane PCV. Są najczęściej wybieranymi oknami ze względu na łatwość ich utrzymania i użytkowania. Wykazują dużą odporność na warunki pogodowe oraz substancje chemiczne….

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej