gb it fr de

Dlaczego warto wybrać żaluzje fasadowe?

żaluzje fasadowe

Dobiegły końca czasy szarych ulic i betonowych bloków. Śmiałe rozwiązania w budownictwie cieszą się coraz większą popularnością wśród deweloperów i osób, które decydują się zamieszkać na swoim. Ale jak zapewnić sobie poczucie prywatności i zabezpieczyć nowoczesny dom przed utratą temperatury, gdy zdobi go przeszklona elewacja? Żaluzje fasadowe są świetnym sposobem! Nie tylko spełnią zadanie praktyczne, ale też sprawią, że dom stanie się ciekawą, zoptymalizowaną przestrzenią do życia.

Nowoczesne rozwiązania w architekturze

Od zarania dziejów budownictwo zmagało się z konfliktem. Z jednej strony dom był schronieniem przed warunkami atmosferycznymi, z drugiej miejscem, które potrzebowało dostępu do światła. Pogodziło to szkło, które wraz z postępem technologicznym znalazło zastosowanie w coraz większej ilości nowoczesnych konstrukcji. Małe okna zostały zastąpione przez wzmocnione ściany nośne, zdolne utrzymać ciężar przeszkleń, co pozwoliło na projektowanie przestronnych domów wypełnionych naturalnym światłem. Zastosowanie żaluzji fasadowych przełamało bryły budynków, tworząc nowoczesne, lekkie wzory, które stają się coraz popularniejsze wśród mieszkańców, którym zależy na funkcjonalności domu i jego atrakcyjnym wyglądzie.

Ochrona przez cały rok

Aluminiowe żaluzje fasadowe to nie tylko sposób na regulację nasłonecznienia i upiększenie budynku. Posiadają one wyjątkowo skuteczne właściwości izolacyjne. Pomiędzy lamelami a szybą powstaje bariera termiczna – poduszka powietrzna, która spowalnia wymianę ciepła – dzięki czemu możliwe jest utrzymanie odpowiedniego rozkładu temperatury wewnątrz domu. Izolacja cieplna, którą zapewni zamontowanie żaluzji fasadowych, wspomoże pracę klimatyzacji w okresie letnim i pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy w sezonie grzewczym. Jeśli budynek znajduje się w zaludnionej, ruchliwej okolicy, żaluzje mogą okazać się zbawienne, ponieważ zmniejszą natężenie hałasu pochodzącego z zewnątrz nawet o 14 dB.

Inteligentny dom zrobi to za Ciebie

Sterowanie żaluzjami fasadowymi odbywa się na dwa sposoby: ręcznie, przy pomocy mechanizmu korbkowego lub elektrycznie, za pomocą silnika. Osoby, które cenią sobie komfort użytkowania i nowinki technologiczne, z pewnością ucieszy informacja, że dostępne są systemy pozwalające na pełną automatyzację żaluzji. Czujniki słoneczne dbają o doświetlenie wnętrza, regulując kąt wychylenia lamel na podstawie panujących warunków atmosferycznych. Jeśli żaluzje zamontowano na linkach stalowych bez prowadnic, możliwe jest podłączenie czujnika wiatrowego, który schowa lamele w kasecie, by wichura nie uszkodziła instalacji.

Lekkie i trwałe rozwiązanie

Aluminium, to lekki i odporny metal. Swoją niewrażliwość na zmiany pogodowe zawdzięcza warstwie tlenowej, którą pokrywa się naturalnie w wyniku wejścia w kontakt z powietrzem. Żaluzje ważą średnio około 2-3 kg/m2, więc nie stanowią obciążenia dla konstrukcji budynku. Dodatkowo, wysokiej klasy lakiery, którymi pokrywa się żaluzje zewnętrzne, zapewniają dodatkową ochronę przed wilgocią i zmianami temperatury, dzięki czemu raz zainstalowane – nie będą sprawiać problemu.

Sprawdź ofertę żaluzji fasadowych i wybierz odpowiednie dla siebie i Twojego domu!

BALUSTRADY ALUMINIOWE

Balustrady zapewniają bezpieczeństwo na wszelkiego rodzaju balkonach, tarasach i schodach. Oferujemy system balustrad Macassar z panelami szklanymi lub aluminiowymi. Poręcze schodów wypełnianych szkłem lub panelami aluminiowymi, poręcze mocowane bezpośrednio do ścian.


więcej
DRZWI ALUMINIOWE ROZWIERNE Z PROGIEM
Drzwi aluminiowe rozwierne tarasowe standardowo posiadają próg, który zapewnia szczelność, zwłaszcza tam, gdzie profil narażony jest na silne działanie wiatrów z opadami deszczu. Wysokość progu uzależniona jest od ramy, na której wykonane są drzwi. Konstrukcja dostępna w systemie Triline, Imperial, bądź Superial.
więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej