gb it fr de

Dlaczego warto zabudować balkon?

zabudowa balkonu

Jeśli mieszkanie posiada balkon warto rozważyć jego zabudowę. To niewielka przebudowa, na którą decyduje się coraz więcej lokatorów. Szczególnie tych, mieszkających w większych miastach o dużym zanieczyszczeniu powietrza oraz wysokim natężeniu ruchu drogowego. Właściwe wykonanie zabudowy, wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie musi szpecić fasady bloku. Wręcz przeciwnie – powinno doskonale wpisywać się w stylistykę budynku. Różne rodzaje zabudowy balkonu umożliwiają dostosowanie jej do architektury całego budynku oraz indywidualnych preferencji lokatorów. Jaką zabudowę wybrać i dlaczego warto to zrobić? Tego dowiesz się w tym artykule.

Zabudowa ramowa

Pierwszym sposobem zabudowy jest system ramowy. Jego konstrukcja składa się z szyb umieszczonych w aluminiowych profilach przesuwanych na rolkach po torze prowadnicy. Izolację zapewniają specjalne uszczelki skutecznie odseparowujące środowisko zewnętrzne od wnętrza zabudowanego balkonu. Od wymagań lokatorów oraz wielkości balkonu zależy w jaki sposób zamontowane zostaną prowadnice pozwalające na rozsuwanie okien. Są dwie opcje: okna można zamontować od podłoża do sufitu lub też od balustrady do sufitu. Musimy również zdecydować, czy okna będą otwierać się po jednej, czy też po dwóch stronach. Ważną kwestią wpływającą na bezpieczeństwo użytkowania konstrukcji jest rodzaj użytego szkła. Musi zostać dobrane w taki sposób, aby wytrzymać obciążenia wiatrowe w konkretnym budynku.

Bezramowa zabudowa balkonu

Jak sama nazwa mówi, zabudowa balkonu tego typu pozbawiona jest ram pionowych, tak jak było to w poprzednim przypadku. Taka metoda  instalacji w znacznym stopniu poprawia widoczność. Szklane tafle umocowane są na prowadnicach montowanych albo między sufitem, a balustradą, albo pomiędzy sufitem, a podłogą. Rolki przesuwające szyby mogą przemieszczać się przez narożniki pod dowolnym kątem. W związku z tym, w konstrukcja może zostać zamontowana również na balkonie zaokrąglonym. Takie rozwiązanie wyklucza konieczność montażu słupków kątowych oraz narożnych, co w dużym stopniu wpływa na estetykę całej konstrukcji.

Czy zabudowa balkonu to dobry pomysł?

Trzeba przyznać, że zwolenników zabudowy balkonów jest tyle samo co przeciwników takiego rozwiązania. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji właściciela mieszkania, a także parametrów technicznych balkonu. Mimo wszystko, zabudowując balkon w obu wymienionych w tekście systemach, możemy mieć pewność, że zabudowa będzie szczelna, trwała jak również odporna na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych. Dzięki zabudowie balkonu zyskujemy dodatkową przestrzeń w mieszkaniu, którą możemy wykorzystywać właściwie przez cały rok. Profesjonalne wykonanie zabudowy gwarantuje również zwiększoną izolację, dzięki czemu mieszkanie stanie się bardziej docieplone, a hałas dochodzący z zewnątrz mniej dokuczliwy.

Sprawdź już teraz zabudowy balkonu Ekoplast Kraków

Systemy okienne stanowią jeden z wyjątkowo istotnych czynników, determinujących szeroko rozumiany komfort cieplny, uzyskiwany w pomieszczeniach – wobec konieczności zoptymalizowanego doboru okien, warto wybierać sprawdzonych i rzetelnych dostawców poszczególnych elementów systemu okiennego. Warto postawić na najwyższej jakości okna, wraz ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami, wymaganymi do ich solidnego montażu i późniejszego użytkowania. Ekoplast Kraków zapewnia całościowe doradztwo oraz wszechstronne wsparcie w…


więcej

Poszukujesz drzwi balkonowych? Nie masz pojęcia czym się kierować przy ich wyborze? Zapoznaj się z artykułem TUTAJ, w którym dokładnie opisujemy czym charakteryzują się konkretne modele drzwi balkonowych z naszej oferty.

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej