gb it fr de

Drzwi tarasowe: odrobina luksusu w Twoim domu

drzwi tarasowe

Drzwi tarasowe kojarzymy głównie z ciepłym klimatem, piękna scenerią i nowoczesnością. To bardzo słuszne skojarzenia – trend dopiero powoli dociera do granic naszego kraju i tego typu rozwiązania dopiero zyskują na popularności. Jednak czasami warto wyjść poza utarty schemat.

Sprecyzuj oczekiwania

Podstawowe pytanie: co chcemy uzyskać instalując w naszym domu tego rodzaju drzwi? Jeżeli do tej pory nie przeszkadzała Ci mała ilość okien w pokoju i dobrze czujesz się w ciemności, to może rzeczywiście nie ma sensu wprowadzać zmian. Jednak większość z nas ceni sobie odpowiednio naświetlone pomieszczenia i szerokie widoki. Czyli z jednej strony nie ma sensu niepotrzebnie dopłacać, z drugiej – jeżeli produkt spełnia nasze oczekiwania i zaspokoi nasze potrzeby – warto w niego zainwestować.

Czy w czasie zimnych sezonów drzwi tarasowe będą generować duże straty ciepła?

Na przykładzie charakterystyki drzwi przesuwnych HST – dostępnych w ofercie Eko Plast Kraków – możemy przecząco odpowiedzieć na to pytanie. Nie będą, ze względu na doskonałe parametry termoizolacyjne, nawet do 60% lepsze niż wartość narzucona przez przepisy prawa budowlanego. Kupując drzwi tarasowe powinniśmy jednak zwracać szczególną uwagę na wspomniany wcześniej współczynnik – w tym przypadku mniej znaczy więcej. Bardzo często stosuje się również pakiety trójszybowe oraz wkładki izolacyjne, które są w stanie zapewnić dodatkową oszczędność energii. Natomiast najlepszą termoizolację dają gazy szlachetne, które wypełniają komorę międzyszybową.

Materiał ma znaczenie

Rodzaj materiału użyty przy produkcji drzwi ma niebagatelne znaczenie, ponieważ ramy i profile okienne muszą unieść cały ciężar szkła. Jego waga może sięgać nawet do 200kg.

Współczesna technologia pozwala na wykorzystanie m.in. konstrukcji aluminiowej, która składa się z dwóch kształtowników i wkładki termicznej. Ten rodzaj materiału otwiera przed nami nowe możliwości w kwestii doboru odpowiedniego wymiaru drzwi. Aluminiowe skrzydła z okuciem HS mogą mieć maksymalną masę nawet do 400kg i powyżej 3m szerokości. Jedyny minus – cena.

Jeżeli chodzi nam po głowie oddzielenie jednej części przestrzeni użytkowej od drugiej – z pomocą przychodzą drzwi harmonijkowe przesuwno-składane PVC. System otwierania pozwala nam zachować jak najwięcej przestrzeni w lokalu.

Projektowanie własnego domu jest prawdziwa szkołą charakteru człowieka i sztuką kompromisu. Dlaczego? Chyba każdy – podczas spaceru między sklepowymi regałami – musiał tłumić swoje wewnętrzne fanaberie i nie dać się skusić na dodatkowe wydatki. Jednak czasami kontrolowana zachcianka potrafi odwrotnie proporcjonalnie do kosztów podnieść wartość naszego budynku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą drzwi tarasowych Ekoplast Kraków.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszych okien PCV z Krakowa.

W naszej ofercie znajdą Państwo następujące rodzaje drzwi balkonowych: drzwi unoszono-przesuwne HST drzwi przesuwne HST drzwi przesuwne Multi-sliding drzwi przesuwno-uchylne PSK drzwi harmonijkowe drzwi aluminiowe HKS i HST drzwi aluminiowe rozwierne z progiem Drzwi balkonowe i tarasowe PVC W ofercie plastikowych drzwi balkonowych i tarasowych PVC (zwanymi potocznie PCV) znajdą Państwo m.in. ogromne, ale superstabilne drzwi unoszono-przesuwne HST. To model o…


więcej

Drzwi tarasowe stają się coraz popularniejsze. Jednak czy w sezonie jesienno-zimowym nie będą generować dużych strat ciepła? Czy warto wybrać tego typu drzwi? W najnowszym artykule znajdą Państwo informacje na ten temat. Artykuł dostępny TUTAJ -> 

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej