gb it fr de

Jak wybrać dobre okna energooszczędne?

okna energooszczedneEnergooszczędność to obecnie niezwykle modne hasło. Dlatego też coraz więcej dostępnych na rynku okien określanych jest mianem energooszczędnych. Jak więc wybrać te najlepsze? Czym charakteryzują się okna energooszczędne?

Ważne są parametry techniczne okien

Wybierając okna energooszczędne należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich parametry techniczne. Niestety często o tym zapominamy, kierując się przy wyborze głównie nazwami profili i zapominając, że okna o tych samych profilach, mogą mieć różne parametry. Jest to szczególnie widoczne w przypadku okien PCV (PVC). Warto więc pamiętać, że głównym kryterium wyboru powinny być właśnie parametry okien, na które się decydujemy.

Zwróć uwagę na współczynnik przenikania ciepła

Jednym z najistotniejszych parametrów jest współczynnik przenikania ciepła Uw – im jest  on niższy, tym mniej ciepła ucieka z pomieszczeń. Zgodnie z obecnymi wymaganiami okna powinny mieć Uw = 1,8 W/m2K. Współczynnik przenikania ciepła w oknach energooszczędnych wynosi najczęściej od 0,85 do 1,0, a niekiedy, np. w przypadku okien z Krakowa, nie przekracza on 0,8 W/m2K.  Warto pamiętać, że współczynnik ten odnosi się do przepuszczalności termicznej całego okna, a nie jedynie szyby.  Kolejnym parametrem jest przepuszczalność termiczna szyby, która ma niższą wartość niż Uw i w niektórych przypadkach wynosi nawet 0,6 W/m2K. Sprawdzając parametry techniczne okien warto zwrócić szczególną uwagę na to czy producent podaje nam współczynnik przenikania ciepła dla całego okna (Uw), czy też jedynie przepuszczalność termiczną szyby (Us). Parametry te są bowiem często mylone, a niektórzy producenci korzystając z niewiedzy klientów podają Us.

Okna energooszczędne i oszczędności

Okna energooszczędne ograniczają w znacznym stopniu straty ciepła w budynku, dzięki czemu możliwe jest znaczne zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Jednak same okna to nie wszystko. Wybierając tego typu okna warto się zastanowić również nad ich montażem. Najlepszym wyborem w tym przypadku jest ciepły montaż, który nie tylko pozwala zminimalizować koszty zużycia energii ale również poprawia mikroklimat i zapobiega powstawaniu mostków termicznych.

W ofercie naszych okien z Krakowa znaleźć można okna energooszczędne, które są rozwiązaniem niezwykle ekonomicznym, zapewniającym doskonałą izolację termiczną i akustyczną.

Zima często budzi obawy o wysokie rachunki za ogrzewanie w sezonie niskich temperatur. Nic w tym dziwnego, bowiem koszt ogrzewania mieszkania pochłania ponad 20% domowego budżetu. Nieszczelne okna i drzwi Większość ciepła ucieka z domów przez nieszczelne okna oraz drzwi, przez co utrzymanie komfortowej temperatury, wynoszącej ok. 200C, wymaga mocniejszego ogrzewania domu. Jak więc zminimalizować straty ciepła i ograniczyć wydatki?…


więcej

W ostatnim czasie coraz częściej można usłyszeć o zaletach budownictwa energooszczędnego. Energooszczędność stała się pewnym trendem w obecnym budownictwie i dotyczy zarówno sposobów budowania jak i technologii stosowanych w różnego rodzaju produktach. Również producenci okien nie pozostali w tym temacie bierni i obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje okien energooszczędnych, jednak czy warto w nie inwestować? Energooszczędne domy, ekonomiczne…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej