gb it fr de

Jak wybrać drzwi wewnętrzne i zewnętrzne?

Jak wybrać drzwi wewnętrzne i zewnętrzne
Wybór drzwi do domu to poważna decyzja, którą należy dobrze przemyśleć. Trzeba rozważyć dostępne na rynku modele i zdecydować, który z nich najlepiej spełniał będzie nasze oczekiwania. Jak odnaleźć się w gąszczu dostępnych na rynku produktów?

Drzwi zewnętrzne

Drzwi są wizytówką domu i wiele mówią o jego właścicielach. Wolisz drzwi w kolorze tradycyjnego drewna, czy białe lub kolorowe? Jednolite, czy z ozdobnymi tłoczeniami, przeszkleniami, a nawet witrażami? O tradycyjnych czy bardziej futurystycznych, geometrycznych, wzorach tłoczeń? Niezależnie od walorów estetycznych, każdy z oferowanych modeli posiada odpowiednią klasę izolacji cieplno-akustycznej (np. drzwi Gerda posiadają izolację akustyczną 32 Rw, podczas gdy norma dla budownictwa mieszkalnego wynosi 27 Rw). Szeroki wybór, zarówno wzorów, jak i modeli drzwi PCV oraz renomowanych firm Gerda i Delta, znajdziesz w ofercie Eko Plast Kraków.

Jeśli chodzi o materiał, z jakiego wykonane są drzwi, mogą być: drewniane, wykonane z płyt drewnopodobnych (wiórowych i pilśniowych MDF lub HDF), PVC (powszechnie określanych jako PCV) oraz stalowe i aluminiowe. Wszystkie drzwi są wytrzymałe i trwałe, a także zapewniają odpowiednią izolacją i bezpieczeństwo, przy czym naprawdę wysokiej klasy parametry akustyczne posiadają drzwi PCV oparte na profilach okiennych. Drzwi drewniane wykonywane są najczęściej z drzewa sosny, świerku, dębu i mahoniu. Drzwi z płyt drewnopodobnych pokryte są najczęściej przypominającą drewno okleiną, mogą być lakierowane.

Główną rolą drzwi zewnętrznych jest zapewnienie bezpieczeństwa domownikom. Wiele osób wybiera modele antywłamaniowe. To drzwi, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia o charakterze antywłamaniowym i przeciwwyważeniowym takie jak: masywna konstrukcja skrzydła, ryglowanie w 15 punktach, tytanowa wkładka zamka głównego.

Wybierając drzwi, zwróćmy uwagę, czy i jakie kompatybilne dodatki są dostępne w sprzedaży. Chodzi o akcesoria typu: zawiasy samozamykające, łańcuchy, różnego rodzaju wkładki, okucia ze stali nierdzewnej, progi z uszczelką, klamki z blokadą na kod cyfrowy, kartę zbliżeniową lub rozwiązania biometryczne.

Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne stanowią najczęściej funkcjonalną przegrodę w domu lub mieszkaniu, dlatego niezwykle ważne jest, by dobrze komponowały się z resztą otoczenia. Oprócz drzwi tradycyjnych zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych modelach, w domu możemy zastosować również drzwi harmonijkowe lub przesuwne.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych drzwi oraz okien z Krakowa.

Jednym z ostatnich etapów prac wykończeniowych jest odpowiedni wybór i osadzenie drzwi wejściowych do naszego domu lub mieszkania. Czym się kierować, żeby decyzja była trafiona? Na co zwracać uwagę? Jeżeli zadajesz sobie te pytania, przeczytaj nasz artykuł. Przede wszystkim pomysł Jednym z decydujących czynników będzie spójność oferowanego produktu z naszą wizją, pomysłem, we wcześniejszych fazach planowania. Trudno się dziwić –…


więcej

Czym się kierować przy wyborze drzwi do domu? Na co zwrócić szczególną uwagę? W naszym artykule przedstawiamy najważniejsze porady dotyczące tej kwestii: przejdź do artykułu ->

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej