gb it fr de

Jak wybrać najlepsze okna do domu?

jak wybrać oknaJeśli jesteś na etapie poszukiwania okien do swojego domu, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są okna plastikowe PVC . To najczęściej wybierana opcja ze względu na trwałość, łatwość i wygodę użytkowania oraz utrzymania.

Wybierz ofertę renomowanego producenta

Okna to inwestycja na długie lata, dlatego cena nie powinna stanowić głównego kryterium wyboru. Warto postawić na sprawdzonego producenta z długoletnim doświadczeniem w produkcji oraz montażu okien i zasięgnąć szczegółowych informacji w salonie sprzedaży firmy. Żeby wiedzieć jednak jakie pytania warto zadać specjaliście, dobrze przemyśleć kilka podstawowych kwestii.

Przemyśl, czego oczekujesz od okien

Przede wszystkim zastanów się, czy zależy Ci na wysokim poziomie izolacji akustycznej. Jeśli dokuczają ci dźwięki dobiegające z okolicznej ulicy, spytaj o okna o jak najwyższym współczynniku Rw. Rozważ też zakup okien z zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Takie rozwiązanie polecane jest zwłaszcza do domów i mieszkań na parterze. Zastanów się czy potrzebujesz okien rozwieralnych, rozwierno-uchylnych, przesuwnych itp. Zwróć uwagę na liczbę komór, szyb i współczynnik przenikania ciepła. Wybierz okna z mikrowentylacją. Zależy ci na wyglądzie okien? Zwróć uwagę, że listwy przyszybowe mogą być proste lub zaokrąglone, a uszczelki nie muszą być czarne. Masz też do wyboru różne kolory ram, od intensywnej czerwieni po wiele odcieni imitujących drewno.

Rozważ zakup okna energooszczędnego

Czy jesteś w stanie zainwestować w okno energooszczędne i zaoszczędzić tym samym na rachunkach za ogrzewanie? Okna energooszczędne to idealna opcja do domów i mieszkań nie tylko z powodów finansowych, ale i zdrowotnych, ponieważ mniejsze grzanie oznacza lepsze (mniej suche) powietrze w jesiennych i zimowych miesiącach.

Postaw na wysoką jakość w dobrej cenie

Zapraszamy do kontaktu oraz salonów sprzedaży firmy Eko Plast w Krakowie. Nasi specjaliści pomogą Państwu wybrać najlepsze okna PVC w korzystnej cenie.

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej