gb it fr de

Jak wybrać okna PVC dobrej jakości?

Okna plastikowe są obecnie najpopularniejsze na naszym rynku. Są bowiem łatwe w utrzymaniu, trwałe i dość niedrogie. Jak jednak wybrać te dobrej jakości?

Wybierz okna sprawdzonego producenta

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że dobre okna muszą być drogie. Są jednak tacy, którzy kupują najtańsze uważając, że wszystkie okna są takie same. Jak jest w rzeczywistości?

Najlepsze okna PCV to nie zawsze okna najdroższe, jednak nie są to również okna najtańsze. Decydując się na wybór najtańszej oferty na rynku trzeba brać pod uwagę to, że okna takie są wykonane z materiałów gorszej jakości. Parametry takich okien, takie jak izolacyjność, szczelność czy energooszczędność są dużo niższe niż w przypadku okien zakupionych u renomowanych producentów. Okna plastikowe zakupione u sprawdzonego i dobrego producenta mają bowiem znacznie lepsze parametry, co przekłada się również na komfort w pomieszczeniu, a ponadto nieco wyższa cena wiąże się często również z lepszą estetyką okien.
Szukając najtańszych okien należy się dokładnie przyjrzeć firmom oferującym okna PCV w zaskakująco niskiej cenie. Zdarza się bowiem tak, że nowe lub niewielkie firmy bardzo szybko znikają z rynku – w takiej sytuacji reklamacja staje się niemożliwa, a wymiana wadliwych okien na nowe znacznie zwiększa koszty – oszczędność staje się stratą i to często niemałą.

Zwróć uwagę na wzmocnienia

Tak jak różne są ceny okien, tak też różne są komponenty w nich zastosowane. Istotną kwestią są tu wzmocnienia wykonane ze stali, która jak wiadomo do tanich materiałów nie należy. Zbrojenie powinno mieć min. 1,5 mm, jednak wiele firm decydując się na oszczędności stosuje 1,0 mm lub nie stosuje w ogóle wzmocnień, ponieważ nie są one widoczne – oszczędność taka może skończyć się trwałym wygięciem i wypaczeniem profili. Warto więc zwrócić uwagę na umowę sprzedaży i sprawdzić czy znajduje się w niej informacja o grubości wzmocnienia.

Okucia okien mają znaczenie

Kolejna sprawa to okucia. Najczęściej sprawdza się z jakiej firmy pochodzą okucia, niewiele osób zwraca natomiast uwagę na klasę zastosowanych produktów oraz ilość punktów ryglowania. Dobrej jakości okucia, rozstawione zgodnie z obowiązującymi normami decydują o szczelności okien, ich funkcjach oraz bezpieczeństwie.

Jak więc widać cena okien w dużej mierze zależy od jakości zastosowanych materiałów.

Poszukując okien PCV warto zwrócić uwagę na nasze okna z Krakowa, które oferowane są w atrakcyjnych cenach przy zachowaniu wysokiej jakości wykonania.

Okna z PCV czy PVC, a może PCW? Każdy z nas doskonale zna skrót PCV, jednak tak naprawdę szukając okien powinniśmy się posługiwać zwrotem Okna PVC. Dlaczego? Bowiem skrót PCV jest całkowicie niepoprawny i nie funkcjonuje w nazewnictwie międzynarodowym. Nie ma również takiego polskiego skrótu. Polichlorek winylu, a więc tworzywo sztuczne wykorzystywane między innymi przy produkcji okien plastikowych, posiada dwa…


więcej

Wymiana okien plastikowych to tylko z pozoru proste zadanie.  Wymaga jednak nie tylko znacznych nakładów finansowych ale również dopilnowania by okna zostały zamontowane prawidłowo, ponieważ nawet najlepsze okna można źle osadzić, a to może się wiązać z dodatkowymi kosztami. Kiedy wymieniać? Odpowiedni moment na wymianę okien jest to decyzja indywidualna, uzależniona od wielu czynników. Najczęściej okna wymieniane są w przypadku…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej