gb it fr de

Jak wybrać okna PVC dobrej jakości?

Okna plastikowe są obecnie najpopularniejsze na naszym rynku. Są bowiem łatwe w utrzymaniu, trwałe i dość niedrogie. Jak jednak wybrać te dobrej jakości?

Wybierz okna sprawdzonego producenta

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że dobre okna muszą być drogie. Są jednak tacy, którzy kupują najtańsze uważając, że wszystkie okna są takie same. Jak jest w rzeczywistości?

Najlepsze okna PCV to nie zawsze okna najdroższe, jednak nie są to również okna najtańsze. Decydując się na wybór najtańszej oferty na rynku trzeba brać pod uwagę to, że okna takie są wykonane z materiałów gorszej jakości. Parametry takich okien, takie jak izolacyjność, szczelność czy energooszczędność są dużo niższe niż w przypadku okien zakupionych u renomowanych producentów. Okna plastikowe zakupione u sprawdzonego i dobrego producenta mają bowiem znacznie lepsze parametry, co przekłada się również na komfort w pomieszczeniu, a ponadto nieco wyższa cena wiąże się często również z lepszą estetyką okien.
Szukając najtańszych okien należy się dokładnie przyjrzeć firmom oferującym okna PCV w zaskakująco niskiej cenie. Zdarza się bowiem tak, że nowe lub niewielkie firmy bardzo szybko znikają z rynku – w takiej sytuacji reklamacja staje się niemożliwa, a wymiana wadliwych okien na nowe znacznie zwiększa koszty – oszczędność staje się stratą i to często niemałą.

Zwróć uwagę na wzmocnienia

Tak jak różne są ceny okien, tak też różne są komponenty w nich zastosowane. Istotną kwestią są tu wzmocnienia wykonane ze stali, która jak wiadomo do tanich materiałów nie należy. Zbrojenie powinno mieć min. 1,5 mm, jednak wiele firm decydując się na oszczędności stosuje 1,0 mm lub nie stosuje w ogóle wzmocnień, ponieważ nie są one widoczne – oszczędność taka może skończyć się trwałym wygięciem i wypaczeniem profili. Warto więc zwrócić uwagę na umowę sprzedaży i sprawdzić czy znajduje się w niej informacja o grubości wzmocnienia.

Okucia okien mają znaczenie

Kolejna sprawa to okucia. Najczęściej sprawdza się z jakiej firmy pochodzą okucia, niewiele osób zwraca natomiast uwagę na klasę zastosowanych produktów oraz ilość punktów ryglowania. Dobrej jakości okucia, rozstawione zgodnie z obowiązującymi normami decydują o szczelności okien, ich funkcjach oraz bezpieczeństwie.

Jak więc widać cena okien w dużej mierze zależy od jakości zastosowanych materiałów.

Poszukując okien PCV warto zwrócić uwagę na nasze okna z Krakowa, które oferowane są w atrakcyjnych cenach przy zachowaniu wysokiej jakości wykonania.

Charakterystyka okien pasywnych Dobrze zaprojektowane okna powinny posiadać dwie cechy. Po pierwsze, powinny być wystarczająco przestronne by wpuszczać maksymalnie dużą ilość światła oraz po drugie, powinny być ciepłe. O ile co do pierwszego kryterium nie powinniśmy mieć żadnych zastrzeżeń czy wątpliwości, o tyle drugie kryterium może wydawać się niejasne. Ciepłe okna czyli jakie? Otóż, oznacza przede wszystkim jakość izolacyjną okna,…


więcej

Wybierając meble do pokoju dziecięcego zwracamy uwagę na ich wygląd zewnętrzny oraz na to, czy są bezpieczne, nie mają ostrych krawędzi itp. Dobierając okna do pokoju dla malucha musimy mieć na uwadze przede wszystkim jego bezpieczeństwo. Otwarte lub łatwo otwierane okno czy drzwi balkonowe, sprzęty domowe ustawione tak, że wspinaczka staje się dla dziecka niesamowitym wyzwaniem i przygodą, niekontrolowana gra…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej