gb it fr de

Jak zamontować drzwi antywłamaniowe?

drzwi gerda kraków

Wybierając drzwi antywłamaniowe do naszego domu czy biura, warto zwrócić szczególną uwagę na ich prawidłowy montaż. Nawet najdroższe i najbardziej solidnie wykonane mogą nie spełniać swojej roli, gdy ich montaż okaże się wadliwy. Dla przeciętnego człowiek proces instalacji drzwi przeważnie wydaje się skomplikowany i nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do fachowców. Najlepiej tych,polecanych przez samego producenta lub sprzedawcę. Wtedy możemy mieć pewność, że montaż przebiegnie prawidłowo, a drzwi będą spełniać swoje zadanie przez długie lata.

Ościeżnica – element kluczowy

Podczas montażu drzwi antywłamaniowych najważniejszym etapem jest montaż ościeżnicy. Warunkiem koniecznym jest, aby ściana, w której mają zostać wmontowane drzwi była ściśle połączona z ościeżnicą. W przypadku nie dopilnowania tej czynności, drzwi antywłamaniowe mogą nie spełniać swojej funkcji, gdyż będzie można je wyważyć niewielkim wysiłkiem, obchodząc wszelkie zabezpieczenia wmontowane w ich wnętrze. Aby osadzenie drzwi było solidne często zaleca się zalanie profilu ościeżnicy zaprawą murarską lub klejową. Drzwi antywłamaniowe muszą być zamontowane na trwałej i odpornej na wyważenie ościeżnicy. Ich profile powinny być wykonane z metalu i głęboko wmurowane lub wkręcone w ścianę. Poza tym, istotną rolę odgrywają także zawiasy. Ich montaż w żadnym wypadku nie powinien przeszkadzać w swobodnej regulacji położenia skrzydła drzwi w stosunku do ościeżnicy.

Ściana – to od niej wiele zależy

Wybierając drzwi antywłamaniowe musimy zdawać sobie sprawę, że ich montaż nieco różni się od instalacji zwykłych drzwi zewnętrznych. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość w jaką ścianę chcemy je wmontować. Jeśli ściana jest cienka lub zbudowana z kruchych materiałów konieczne może stać się wzmocnienie ościeży ramą z żelbetu lub metalu. Natomiast samą ościeżnicę montuje się na specjalnie umieszczonych kotwach. W przypadku ścian trzywarstwowych ościeżnicę umieszcza się w płaszczyźnie izolacji cieplnej. Jeśli mamy do czynienia ze ścianą dwuwarstwową – w części nośnej, na styku z ociepleniem, z kolei w ścianie jednowarstwowej – w połowie grubości muru.

Drzwi Gerda Kraków – rozwiązania na lata

Ekoplast w swoim asortymencie posiada szeroki wybór drzwi antywłamaniowych. Polecamy zwrócić uwagę na Drzwi Gerda Kraków. Nasza oferta obejmuje trzy modele: WD, C oraz S. Pierwszy model – Gerda WD doskonale wpisuje się w potrzeby budownictwa mieszkalnego. Są wyposażone w kompleksowe zabezpieczenie przeciwwyważeniowe oraz antywłamaniowe, na które składa się: zamek główny, zamek dodatkowy oraz wkładka zamka głównego. Model Gerda C to drzwi do zadań specjalnych. Ich eksploatacja może odbywać się w ciężkich warunkach – posiadają czwartą klasę wymagań. Nie straszne im również próby włamania, gdyż są wyposażone w solidne zabezpieczenia antywłamaniowe. Z kolei model Gerda S to klasyczny wzór drzwi do mieszkań i biur. Charakteryzują się prostą estetyką, bez przetłoczeń i wzorów. Dzięki masywnej konstrukcji i solidnemu ryglowaniu stanowią świetne zabezpieczenie chroniące przed włamaniem.

Poczuj się bezpiecznie w swoim domu i sprawdź ofertę drzwi Gerda Kraków już dziś!

OGRODY ZIMOWE

Zadaszenia w oferowanych przez nas konstrukcjach spełniają standardy wymaganej izolacji termicznej dzięki zastosowaniu konstrukcyjnej przekładki termicznej. Wykonujemy dowolnych kształtów ogrody zimowe, zadaszenia, oryginalne zabudowy tarasów, patio.


więcej

Wybór drzwi do domu to poważna decyzja, którą należy dobrze przemyśleć. Trzeba rozważyć dostępne na rynku modele i zdecydować, który z nich najlepiej spełniał będzie nasze oczekiwania. Jak odnaleźć się w gąszczu dostępnych na rynku produktów? Drzwi zewnętrzne Drzwi są wizytówką domu i wiele mówią o jego właścicielach. Wolisz drzwi w kolorze tradycyjnego drewna, czy białe lub kolorowe? Jednolite, czy…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej