gb it fr de

Jakie drzwi tarasowe wybrać?

jakie drzwi tarasowe wybrać

Drzwi przesuwne, unoszono-przesuwne, przesuwno-uchylne, a może harmonijkowe? Które rozwiązanie wybrać, aby czuć sie komfortowo we własnym domu, ogrodzie lub tarasie?

Wielość rozwiązań dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Wybór nie jest łatwy. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są podstawowe typy drzwi tarasowych i jakie walory posiadają.

Postaw na drzwi HST z ogromnymi skrzydłami

Jeśli zależy Ci na tym, by wybrać dobre drzwi tarasowe i zachować przy tym optymalnie dużo przestrzeni, rozważ zakup drzwi HST z niskim progiem, dostępnych w ofercie Eko Plast Kraków. Mogą być wykonane z PVC lub aluminium (rozwiązania aluminiowe polecane są do ogrodów zimowych oraz patio). Szerokość skrzydła drzwi unoszono-przesuwnych HST wynosi nawet do 3 metrów, oznacza to, że możliwe jest wykonanie konstrukcji do szerokości 6 metrów. Skrzydła drzwi HST przesuwają się równolegle względem siebie i ogromną powierzchnię szklaną, dzięki czemu przepuszczają do pomieszczenia dużo światła dziennego. Oprócz solidności, estetyki i ich funkcji izolacyjnych, największą zaletą drzwi HST jest to, że dzięki swojej konstrukcji nie zabierają przestrzeni mieszkalnej ani wypoczynkowej.

Rozważ wybór drzwi harmonijkowych

Inną propozycją, która pozwala na zminimalizowanie ryzyka utraty powierzchni użytkowej, są drzwi harmonijkowe Eko Plast Kraków. To drzwi przesuwno-składane, polecane do zabudowy wyjścia na balkon lub taras oraz do ogrodów zimowych. Drzwi harmonijkowe cechuje płynność ruchu i komfort użytkowania. Posiadają świetne parametry termoizolacyjne i akustyczne. Są trwałe i solidne.

Sprawdź walory drzwi przesuwno-uchylnych PSK

W ofercie rozwiązań niezajmujących przestrzeni użytkowej znajdują się również drzwi przesuwno-uchylne PSK. Podobnie jak HST, cechuje je duża, przeszklona powierzchnia, co zapewnia optymalne doświetlenie wnętrza. Ich bazą są standardowe profile PVC i pakiety szybowe oferowane przez Eko Plast Kraków. Skrzydło drzwi PSK porusza się równolegle do drugiego stałego skrzydła. Można również je uchylać. Drzwi PSK to alternatywna propozycja dla dwuskrzydłowych drzwi balkonowych lub tarasowych.

Zapraszamy do naszych salonów sprzedaży!

Drzwi tarasowe kojarzymy głównie z ciepłym klimatem, piękna scenerią i nowoczesnością. To bardzo słuszne skojarzenia – trend dopiero powoli dociera do granic naszego kraju i tego typu rozwiązania dopiero zyskują na popularności. Jednak czasami warto wyjść poza utarty schemat. Sprecyzuj oczekiwania Podstawowe pytanie: co chcemy uzyskać instalując w naszym domu tego rodzaju drzwi? Jeżeli do tej pory nie przeszkadzała Ci…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej