gb it fr de

Jakie okno wybrać do łazienki?

okno do łazienki

Wszystkie pomieszczenia w domu mają z góry określone przeznaczenie. Według wielu kuchnia jest sercem domu, a łazienka należy do najbardziej intymnych wnętrz. To tam odbywają się relaksacyjne kąpiele, orzeźwiające prysznice i poranna toaleta każdego dnia. Dodatkowo jej aranżacja potrafi przysporzyć problemów, w związku z czym funkcjonalność tego pomieszczenia warto przemyśleć już podczas tworzenia projektu. Jak zaplanować przestrzeń i jakie okno wybrać? To pytania szczególnie ważne dla osób, które planują przenieść się z mieszkania, w którym wcześniej nie mieli łazienki z oknem.

Odpowiednia wentylacja pomieszczenia

Cyrkulacja powietrza jest ważna w całym mieszkaniu, jednak w łazience ma szczególne znaczenie. W momencie nieprawidłowej wentylacji, w okiennicach może dochodzić do skraplania się pary, a następnie zawilgocenia się materiałów. To z kolei bardzo często prowadzi do pojawiania się nieprzyjemnego zapachu oraz rozwoju szkodliwych drobnoustrojów, w postaci pleśni czy grzybów w całym pomieszczeniu. Prawidłowy przepływ powietrza oraz dobór szczelnych okien zapewni łazience odpowiednią temperaturę i wilgotność, niezależnie od pory roku.

Jakie powinno być okno do łazienki?

Okno do łazienki powinno być przede wszystkim dostosowane do okoliczności z jakimi będzie wchodzić w codzienne interakcje. Styczność z gorącą parą spod prysznica, a także szybkie zmiany temperatur i duża wilgotność miejsca to jedne z najczęstszych zagrożeń, które czekają na łazienkowe okna. Właśnie dlatego szczególnie ważne jest, by były wykonane z materiałów wysokiej jakości, a następnie odpowiednio zaimpregnowane, dzięki czemu będą przystosowane do takich warunków. Powinny również być wyposażone w rozwiązania, które umożliwią swobodne wietrzenie, nawet podczas niesprzyjającej temu pogody. Warto zastanowić się nad wyborem okien z Polski,  posiadających  specjalne nawiewniki, które umożliwią wymianę powietrza nawet w upalne lub deszczowe dni.

Jak zadbać o prywatność?

Otwarta przestrzeń i naturalne światło pozytywnie wpływają na nastrój, dzięki temu relaksacyjna kąpiel staje się jeszcze bardziej przyjemna. Jednak co zrobić w przypadku, kiedy inwestor zamiast widoku ogrodu za oknem jest narażony na spojrzenia sąsiadów z pobliskich domów? Wtedy koniecznie powinien rozważyć wybór polskich okien, wyposażonych w szyby dopuszczające światło, ale zachowujące intymność. Można zdecydować się na szyby ornamentowe, które zniekształcają widok z zewnątrz, wybrać szyby z malowniczymi witrażami, zaklejone folią mleczną lub z wypiaskowanym wzorem, dopasowanym do wnętrza łazienki. Dzięki nim pomieszczenie zostanie naturalnie oświetlone, a prywatność niezagrożona.

Wybierając okna z Polski, można liczyć zarówno na pomoc specjalistów przy wyborze oraz dopasowaniu, jak i profesjonalny montaż, gwarantujący zadowolenie klientów.

 

ŻALUZJE

Żaluzje poziome wykonane z różnych materiałów. Drewniane, bambusowe, w ciepłych kolorach, nadające przytulności pomieszczeniom mieszkalnym. Jasne i stonowane, aluminiowe świetnie sprawdzające się w biurze, hotelu, banku. Doskonała ochrona pomieszczenia przed promieniami słonecznymi, pozwalająca na wygodną regulację stopnia zaciemnienia.


więcej

Jeśli decydujemy się na wymianę okien, musimy wybrać wysokiej jakości produkt renomowanej firmy. Inaczej nasze pieniądze mogą „pójść w błoto”. Co wyróżnia „dobre okna”? Przede wszystkim dobre nie musi oznaczać drogie. Ważne, by okna, niezależnie, czy są to okna plastikowe, drewniane czy aluminiowe, spełniały niezbędne standardy oraz były w prawidłowy sposób zamontowane. To najważniejszy powód, dla którego należy powierzyć doradztwo…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej