gb it fr de

Jakie rolety wewnętrzne wybrać?

jakie rolety wewnętrzne wybrać

Rolety wewnętrzne to coraz częściej wybierane osłony okienne do domów i mieszkań. Z powodzeniem zastępują tradycyjne firanki czy żaluzje.

Rolety tekstylne są niedrogim i przede wszystkim funkcjonalnym rozwiązaniem. Spośród wszystkich osłon okiennych pozwalają na dopływ największej ilości światła. Zasłonięte, zapewniają intymność i chronią przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów oraz przechodniów.

Zdecyduj: rolety, czy żaluzje?

Przemyśl, czy rolety mają być jedyną osłoną okien, czy będą zamontowane jednocześnie z karniszem i firankami. Przy wyborze pierwszej opcji należy mieć na uwadze, że przez większość dnia rolety będą odsłonięte. Jeśli będzie się to wiązało z naszym dyskomfortem, warto rozważyć zakup żaluzji, które zapewniają większy stopień intymności, jednak wpuszczają mniej światła do pomieszczenia. Warto przemyśleć także montaż moskitiery.

Dobierz model rolet do okien

Tkanina rolet może być wykonana z bawełny lub poliestru. Ważne, by była odpowiednio naprężona – to kolejny aspekt, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze rolet. Rolka może być nieosłonięta lub osłonięta kasetą dopasowaną kolorystycznie do okna. Kasety oraz prowadnice rolet z oferty Eko Plast Kraków wykonane są z aluminium lub PVC, co zapewnia wysoką jakość w niskiej cenie. Rolety mogą być zamontowane w każdego typu oknach, a ich montaż jest bezinwazyjny. Mogą być przykręcane do listwy przyszybowej, montowane za pośrednictwem metalowych haczyków lub przyklejane (np. rolety z prowadnicami).

Wybierz kolor i wzór

Kolorów i struktur tkanin zastosowanych w roletach jest wiele. Możemy wybierać pomiędzy pastelowymi, delikatnymi barwami, jak i mocniejszymi akcentami kolorystycznymi, które nadają pomieszczeniu pożądany styl i wygląd. W ofercie Eko Plast Kraków znaleźć można również zdobione tłoczenia na kasetach oraz szeroką gamę kolorystyczną osprzętu rolet: od białych przez brązowe, aż po imitacje dębu, sosny itp.

Zapraszamy do naszych salonów sprzedaży!

Żaluzje to jeden z najbardziej powszechnych sposobów na osłonę pomieszczeń przed światłem słonecznym. Znajdują zastosowanie zarówno w biurach jak i mieszkaniach. Są proste w obsłudze oraz pasują do każdego rodzaju okien. Rozwiązanie to pozwala na precyzyjne sterowanie natężeniem światła. Poza tym, gwarantuje oryginalny wygląd oraz zachowanie prywatności wewnątrz pomieszczenia. Żaluzje skonstruowane są z poziomych lamel aluminiowych lub drewnianych listewek, które można…


więcej

Jesień to okres, kiedy coraz więcej czasu spędzamy w domu. Długie wieczory w rodzinnym gronie wymagają odrobiny intymności. Może to dobry moment, żeby rozejrzeć się za nowymi roletami lub żaluzjami do naszych okien? Zmiana czasu z letniego na zimowy sprawiła, że za oknem zapada zmrok, zanim wielu z nas zdąży wyjść z pracy. W rezultacie cały czas spędzany w domu…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej