gb it fr de

Ogród zimowy: sposób na chłodne dni

Ogrody zimowe stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Nic dziwnego, każdy z nas chętnie schroniłby się w ciepłym, przytulnym miejscu, o bujnej roślinności, gdzie światło dnia towarzyszy nam dzięki konstrukcji z szerokimi przeszkleniami.

Skrawek lata w środku zimy

Żyjemy w strefie umiarkowanej, której jesienno-zimowa, chłodna aura towarzyszy nam przez kilka miesięcy  w roku. Zasługujemy na odrobinę światła, ciepła, komfortu i luksusu. Właściciele domów i willi mogą go sobie ofiarować, decydując się na zainwestowanie w ogród zimowy, który z pewnością stanie się chętnie wybieranym miejscem na rodzinne spotkania i dzielenie wspólnych chwil. To dodatkowy salon, który sprawi, że mieszkańcy i przyjaciele domu będą chętnie w nim przebywać. Można w nim postawić wygodną sofę, ulubiony fotel bujany, stół, krzesła. Można zasadzić wonne rośliny albo wyhodować egzotyczne kwiaty.

Decyzja dobrze przemyślana

Postawienie na terenie swojej posiadłości ogrodu zimowego to decyzja, którą należy dobrze przemyśleć. Tego typu konstrukcje stanowią ciekawy, bardzo atrakcyjny element architektoniczny, który powinien dobrze komponować się z całością domu i stanowić harmonijne dopełnienie otoczenia.

Dobrze, jeśli jest możliwość zbudowania ogrodu zimowego od strony południowej, gdzie można w pełni cieszyć się słońcem. Dobrze, jeśli mamy już jego podstawę, czyli werandę lub taras, które uniosą obciążenie konstrukcji. Można go jednak równie dobrze zbudować od podstaw.

Warto pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym i spadzistym dachu, który zapobiegać będzie zbieraniu się śniegu. Idealnym rozwiązaniem dzielącym, a zarazem łączącym dom z ogrodem zimowym byłoby zamontowanie tarasowych drzwi przesuwnych lub uchylno-przesuwnych. Szyby natomiast muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i termoizolacyjności. Jesienią i zimą powinny redukować do minimum utratę ciepła, natomiast latem chronić wnętrze przed nadmiernym ogrzewaniem.

Mocna, aluminiowa konstrukcja

Profile, na które składa się konstrukcja ogrodu zimowego, powinny być estetyczne, solidne i odporne na warunki atmosferyczne. Świetnie sprawdzają się w tej roli profile aluminiowe i zadaszenia Aliplast, które wykorzystywane są w konstrukcjach ogrodów zimowych Eko Plast. W naszych zadaszeniach wykorzystujemy konstrukcyjną przekładkę termiczną, która sprawia, że spełnione są standardy wymaganej izolacji termicznej, a także specjalnie opracowany i sprawdzony system odprowadzania wody z dachu.

Oprócz profili, fachowo dobieramy wszystkie elementy konstrukcji ogrodu zimowego: szyby, drzwi przesuwne HKS i unoszono-przesuwne HST, profile okapowe, rynny itp. Efektem zastosowania wysokiej jakości materiałów i systemów Eko Plast jest solidna, trwała konstrukcja ogrodu zimowego. Przebywanie w nim może sprawić, że nawet najwięksi przeciwnicy tej nieprzyjaznej pory roku, jaką jest zima, odkryją jej czar i uroki.

Jaki jest Twój wymarzony dom? Jasny, przestronny, z wyjściem na taras i z ogrodem – odpowie większość z nas. Bezpieczny, ale z ogromnym wyjściem do ogrodu, tak by można było czuć się jak na wakacjach – powiedzą młodzi ludzie, którzy w domu przesiadują tylko w weekendy i emeryci, którzy spędzają tam większość swojego czasu. Bezpieczny i wolny od barier architektonicznych…


więcej

Zabudowa balkonu posiada wiele niezaprzeczalnych zalet, zwłaszcza w naszym klimacie – balkonem możemy się bowiem cieszyć głównie latem, gdy jest ciepło. Zabudowa balkonu umożliwia korzystanie z niego zimą, zwiększając również powierzchnię użytkową mieszkania. Zabudowane balkony często pełnią rolę dodatkowej powierzchni użytkowej mieszkania – szczelne, niewrażliwe na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, wiatr czy mróz, ciekawie zaadaptowane, również zimą pozwalają na…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej