gb it fr de

Ogrody zimowe w środku Krakowa

ogrody zimoweOgród zimowy w Twoim domu? Marzenia o przytulnym, jasnym i pełnym zieleni miejscu, które skupia rodzinę i przyjaciół przy jednym stole, może się spełnić. Pomyśl dziś, zrób jutro!

Jesienna, deszczowa aura sprawiła, że większość czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, tęskniąc za ciepłem i światłem. Jest jednak sposób na to, by pogodzić nasz styl życia z warunkami atmosferycznymi panującymi za oknami naszych domów.

Czy warto zbudować ogród zimowy?

Ogrody zimowe to zdobywające coraz większą popularność w Polsce konstrukcje, które mogą być częścią domu lub dodatkowym pomieszczeniem, do którego prowadzą drzwi tarasowe. Oprócz ogrodów zimowych, podobną funkcją spełniać mogą zadaszenia tarasów i patio. Wszystkie te rozwiązania sprawią, że będziemy mogli cieszyć się światłem dziennym nawet jesienną i zimową porą. Duże przeszklenia, stosowane w tego typu konstrukcjach, mają stabilną podstawę w postaci profili okien, najczęściej aluminiowych.

Ogród zimowy to także ciekawy element architektoniczny, który doda uroku i tajemniczości naszemu domowi czy posiadłości. Najlepiej zaplanować go po południowej stronie, wtedy najdłużej będziemy cieszyć się słońcem. Warto postawić na spadzisty dach, który nie pozwoli na zbieranie się nadmiernej ilości śniegu.

Jak urządzić ogród zimowy?

Decydując o projekcie konstrukcji dobrze wiedzieć, jak powinno wyglądać wnętrze naszego miejsca relaksu i odpoczynku. Jeśli mamy liczną rodzinę, warto zaplanować wstawienie dużego stołu i licznych krzeseł. Jeśli rzadko nas ktoś odwiedza i jesteśmy raczej introwertykami, mniejszy stół wystarczy, a oprócz niego do pomieszczenia można wstawić wygodny fotel lub sofę.

Kluczowym elementem ogrodów zimowych jest roślinność, która działa kojąco na psychikę za sprawą koloru oraz wydzielanych zapachów. W ogrodzie zimowym możemy pozwolić sobie np. na hodowlę egzotycznych kwiatów lub roślin ogrodowych nieodpornych na mróz.

Powinniśmy pomyśleć też o odpowiedniej podłodze. Najpopularniejsze rozwiązanie to płyty terakotowe lub gresowe. Posadzka może być również kamienna lub drewniana. Możemy zdecydować się na ogrzewanie podłogowe.

Jakie są komponenty ogrodów zimowych?

Konstrukcje ogrodów zimowych proponowane przez Eko Plast Kraków wykonywane są zazwyczaj z profili aluminiowych, które odpowiednio dobrane, w niczym nie ustępują profilom PVC. Wykorzystujemy zadaszenia i profile aluminiowe renomowanego producenta Aliplast . To solidne, trwałe komponenty, odporne na warunki atmosferyczne.

Nasze zadaszenia spełniają standardy wymaganej izolacji termicznej za sprawą zastosowania konstrukcyjnej przekładki termicznej. Konstrukcje Eko Plast Kraków wykorzystują specjalnie opracowane rozwiązanie odprowadzające wodę opadową z dachu. W tej roli świetnie sprawdzają się profile okapowe z rynną lub bez. Do ogrodów zimowych naszych Klientów wybieramy systemy zadaszeń spośród najlepszych dostępnych na rynku: różnych wersji systemu Aliver, Victorian Plus, Selt Pergola.

Pod konkretny projekt, zgodny z preferencjami i indywidualnym gustem Klienta, dobieramy konkretne rozwiązania w postaci: szyb, drzwi przesuwnych HKS lub unoszono-przesuwnych HST. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub do naszych salonów sprzedaży.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszych okien z Krakowa.

Zabudowa balkonu posiada wiele niezaprzeczalnych zalet, zwłaszcza w naszym klimacie – balkonem możemy się bowiem cieszyć głównie latem, gdy jest ciepło. Zabudowa balkonu umożliwia korzystanie z niego zimą, zwiększając również powierzchnię użytkową mieszkania. Zabudowane balkony często pełnią rolę dodatkowej powierzchni użytkowej mieszkania – szczelne, niewrażliwe na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, wiatr czy mróz, ciekawie zaadaptowane, również zimą pozwalają na…


więcej

Jaki jest Twój wymarzony dom? Jasny, przestronny, z wyjściem na taras i z ogrodem – odpowie większość z nas. Bezpieczny, ale z ogromnym wyjściem do ogrodu, tak by można było czuć się jak na wakacjach – powiedzą młodzi ludzie, którzy w domu przesiadują tylko w weekendy i emeryci, którzy spędzają tam większość swojego czasu. Bezpieczny i wolny od barier architektonicznych…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej