gb it fr de

Okna aluminiowe i ich rosnąca popularność

Okna aluminiowe cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego. Aluminium ma niską wagę, odpowiednią sztywność i jest niezwykle odporne na rdzę, jak również wytrzymałe.

Jeszcze nie tak dawno okna aluminiowe były spotykane jedynie w budownictwie komercyjnym. Obecnie coraz częściej wkraczają do naszych domów. Okno aluminiowe cechuje się dużą sztywnością i wytrzymałością, a ponadto, wbrew powszechnej opinii, dobrą izolacyjnością dzięki zastosowaniu najnowszej generacji materiałów termoizolacyjnych. Sztywność i wytrzymałość tego materiału pozwala na konstruowanie niezwykle dużych ram, które z powodzeniem utrzymują bardzo duże przeszklenia. Ponadto okna aluminiowe są lżejsze chociażby od okien PCV, dzięki czemu chętnie są stosowane w dużych, nowoczesnych konstrukcjach. Dodatkową zaletą jest niemal nieograniczona paleta kolorystyczna. Okna te można bowiem lakierować proszkowo lub anodować na dowolnie wybrany kolor. Aluminium, mimo iż jest materiałem niezwykle wytrzymałym, jest również plastyczne. Możliwe jest więc tworzenie profili w przeróżnych, niestandardowych kształtach, które jednocześnie są bardzo estetyczne.

Więcej informacji na temat wad i zalet okien aluminiowych znajdziesz w tym artykule.

Pielęgnacja aluminium

Pielęgnacja okien aluminiowych jest niezwykle prosta i nie wymaga specjalnych zabiegów. Raz na kilka miesięcy należy przetrzeć je miękką szmatką zwilżoną w wodzie z dodatkiem łagodnych środków myjących, np. do mycia naczyń, a następnie przetrzeć suchą ściereczką. Jeżeli jednak okno jest mocno zabrudzone należy użyć środków zalecanych przez producenta. Należy pamiętać by nie używać środków z dodatkiem octu lub innych kwasów oraz rozpuszczalników, ponieważ mogłyby one uszkodzić powierzchnię profili.

Czyszczenie i konserwacja okien jest, a w zasadzie powinno być, stałym elementem zarówno wiosennych, jak też jesienno-zimowych porządków. Każdemu z nas zależy bowiem na tym, aby okna jak najdłużej prawidłowo funkcjonowały i dobrze wyglądały. Tym bardziej, że odpowiednie umycie i konserwacja okien nie wymagają od nas dużych nakładów finansowych, ani też zbyt dużo czasu. Kilka istotnych spraw, które wypada wiedzieć…..


więcej

Nowoczesne okna aluminiowe czy też plastikowe wymagają od nas znacznie mniej uwagi, niż okna drewniane. Nie oznacza to jednak, że okna PCV nie wymagają odpowiedniej konserwacji i dbałości – wręcz przeciwnie. Przegląd okien, regulacja okuć i konserwacja, pomagają nie tylko oszczędzić na naprawach ale również przedłużają sprawne działanie okien. Okucia okien. Czyli od czego zacząć. Szczególnie ważna w tym przypadku…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej