gb it fr de

Wymarzone wyjście na taras i do ogrodu – drzwi HST

Jaki jest Twój wymarzony dom? Jasny, przestronny, z wyjściem na taras i z ogrodem – odpowie większość z nas.

Bezpieczny, ale z ogromnym wyjściem do ogrodu, tak by można było czuć się jak na wakacjach – powiedzą młodzi ludzie, którzy w domu przesiadują tylko w weekendy i emeryci, którzy spędzają tam większość swojego czasu. Bezpieczny i wolny od barier architektonicznych – powie mama niemowlęcia, dziecka lub osoba niepełnosprawna. Ustawny, tak, żebym mogła dysponować przestrzenią w sposób nieograniczony – postawi wymagania młoda kobieta z zacięciem architektonicznym.

Marzymy o cieple, komforcie i bezpieczeństwie, ale z rozmachem. Marzymy o tarasie i ogrodzie, ale wolelibyśmy, żeby skrzydła drzwi balkonowych nie otwierały się do wewnątrz i nie zakłócały ciągu komunikacyjnego łączącego salon z przestrzenią wypoczynkową ogródka. Czy to możliwe? Tak!

Rozwiązaniem są drzwi unoszono-przesuwne HST z niskim progiem, czyli wykonane z PVC ogromne, przesuwające się w dwóch równoległych do siebie płaszczyznach okna. Szerokość ich skrzydeł może osiągać nawet do 3 metrów, co pozwala na wykonanie konstrukcji o rozpiętości 6 metrów.

Drzwi HST

Po otwarciu nie zabierają przestrzeni mieszkalnej i pozostawiają całkowitą swobodę w dysponowaniu powierzchnią. Do tego są wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Przy użyciu minimalnej siły można szybko, płynnie i bezpiecznie przesunąć ogromną taflę szkła.

Drzwi HST cechuje różnorodność konstrukcji. Mogą występować w co najmniej kilku różnych wersjach i układach skrzydeł oraz części nieotwieranych. Oparte są na systemie wielokomorowych profili, co sprawia, że posiadają dobre parametry izolacji termicznej i akustycznej. Są sprawne i stabilne dzięki zastosowaniu aluminiowych wzmocnień kształtowników z PVC, oraz szczelne dzięki specjalnemu układowi nakładających się na siebie zaczepów, wyposażonych w system uszczelek przylgowych.

Drzwi HST mogą też występować w wersji aluminiowej. Są najczęściej oparte na trójkomorowych profilach ościeżnicy, jednokomorowych profilach skrzydła, poruszających się po dwu- lub trzech torach. Mogą być wyposażone w przekładkę termiczną podwyższającą parametry izolacyjne. Tego typu drzwi można zamontować w domu, często stanowią też przegrodę pomiędzy wnętrzem a zabudowanym tarasem lub ogrodem zimowym. Aluminiowe drzwi unoszono-przesuwne HST  świetnie sprawdzają się w zabudowach ogrodów zimowych oraz patio.

Zobacz nasze produkty związane z drzwiami tarasowymi.

Ogród zimowy w Twoim domu? Marzenia o przytulnym, jasnym i pełnym zieleni miejscu, które skupia rodzinę i przyjaciół przy jednym stole, może się spełnić. Pomyśl dziś, zrób jutro! Jesienna, deszczowa aura sprawiła, że większość czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, tęskniąc za ciepłem i światłem. Jest jednak sposób na to, by pogodzić nasz styl życia z warunkami atmosferycznymi panującymi za oknami…


więcej

Ogrody zimowe stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Nic dziwnego, każdy z nas chętnie schroniłby się w ciepłym, przytulnym miejscu, o bujnej roślinności, gdzie światło dnia towarzyszy nam dzięki konstrukcji z szerokimi przeszkleniami. Skrawek lata w środku zimy Żyjemy w strefie umiarkowanej, której jesienno-zimowa, chłodna aura towarzyszy nam przez kilka miesięcy  w roku. Zasługujemy na odrobinę światła, ciepła, komfortu…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej