gb it fr de

Wymiana okien – inwestycja na lata

wymiana okien specjaliści

Wymiana okien PVC to niecodzienne przedsięwzięcie i ważna inwestycja. Podpowiemy, czego należy być świadomym, aby podjąć dobrą decyzję. Tylko w takim przypadku okna będą dobrze spełniały swoją rolę.

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, w jakim stopniu zadowoleni byliśmy z dotychczasowych okien, zanim przestały spełniać swoją rolę. Po krótkiej refleksji łatwiej nam będzie odpowiedzieć na podstawowe pytania. Czy potrzebne jest nam okno rozwierne, uchylne, rozwierno-uchylne? Może w naszym domu lepszą rolę spełniałoby okno przesuwane, obrotowe, albo w ogóle nie musi się otwierać? W ostatnim przypadku weźmy pod uwagę, czy będzie się dało je umyć od zewnątrz.

Wielkość okien

Inną sprawą jest wielkość okien. Zazwyczaj montuje się okna w tym samym rozmiarze, jeśli jednak w naszym domu jest stanowczo za mało światła lub wręcz przeciwnie – zbyt duże okna stanowią dla nas dyskomfort – można rozważyć powiększenie lub pomniejszenie otworów okiennych. Nie w każdym przypadku jest to możliwe. Po profesjonalną poradę najlepiej zwrócić się do specjalistów z Eko Plast Kraków.

Izolacja akustyczna i termiczna

Zastanówmy się też, czy w lokalizacji w której mieszkamy, nie panuje nadmierny hałas oraz podejmijmy decyzję, czy chcemy zainwestować w okno energooszczędne i zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Jeśli zależy nam na izolacji akustycznej, zwróćmy uwagę na wysokość współczynnika Rw (im większe Rw, tym lepiej okno chroni nas przed dźwiękiem z zewnątrz). W przypadku, gdy stwierdzamy, że za dużo ciepła ucieka na zewnątrz i musimy nadmiernie dogrzewać mieszkanie, zwróćmy uwagę na współczynnik przenikania ciepła Uw. Im niższy współczynnik, tym bardziej energooszczędne okno. Eko Plast w swojej ofercie okien PVC z Krakowa oferuje np. okna energooszczędne Prestige Plus, które osiągają współczynnik przenikalności ciepła dla ramy Uw=1,3 W/m2K.

Wybierając okno energooszczędne, zwróćmy uwagę czy w naszym budynku panuje optymalna wentylacja i nie zbiera się wilgoć. W takim przypadku zdecydowanie zalecane będzie zamontowanie nawiewników. Niezależnie od tego jakie okna wybieramy, warto postawić na opcję mikrowentylacji, która zapewnia prawidłowy obieg powietrza w pomieszczeniach ze standardową wentylacją grawitacyjną.

Wygląd okien

Jeśli podjęliśmy już decyzje praktyczne, zastanówmy się jaki wystrój powinno mieć nasze wymarzone mieszkanie. Może granatowe, czerwone lub brązowe ramy PVC pozwolą łatwiej osiągnąć zamierzony efekt? Zwróćmy uwagę na wygląd profili – krawędzie ramy mogą być specjalnie wyprofilowane, a kształty skrzydła i listew przyszybowych nie tylko proste, ale i zaokrąglone jak w przypadku okna Estetic. W ofercie Eko Plast znajdziecie Państwo różnorodność profili i kolorów ram, a także okna o nietypowych kształtach.

Umów się ze specjalistą na bezpłatny pomiar →

Decyzja, jakie okna wybrać do naszego domu nie jest decyzją łatwą. Warto dokładnie przemyśleć za i przeciw decydując się na konkretny model okien. W naszym najnowszym artykule podpowiadamy na co szczególnie zwrócić uwagę. Zapraszamy do artykułu → 


więcej

Jeśli w pierwsze zimowe chłody przechodząc obok okna czujesz lekki, ale zimny powiew, to znak że okna są rozszczelnione. Nie oznacza to, że musisz wymieniać je na nowe. Z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować okna przed zimą. Nawet nowo zakupione okna mogą okazać się nieszczelne. Nie załamujmy rąk, tylko spróbujmy dowiedzieć się, jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy. Trzy…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej