gb it fr de

Zabudowa balkonu

Zabudowa balkonu posiada wiele niezaprzeczalnych zalet, zwłaszcza w naszym klimacie – balkonem możemy się bowiem cieszyć głównie latem, gdy jest ciepło. Zabudowa balkonu umożliwia korzystanie z niego zimą, zwiększając również powierzchnię użytkową mieszkania.

Zabudowane balkony często pełnią rolę dodatkowej powierzchni użytkowej mieszkania – szczelne, niewrażliwe na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, wiatr czy mróz, ciekawie zaadaptowane, również zimą pozwalają na odpoczynek. To jednak nie jedyne zalety. Taki balkon stanowi dodatkową barierę antywłamaniową; odpowiednia zabudowa może również zmniejszyć zapotrzebowanie na ogrzewanie mieszkania, jak również docierający do niego uliczny hałas.

Stosowane rozwiązania

Najlepszym obecnie rozwiązaniem jest zabudowa konstrukcją aluminiową (okna aluminiowe)– wąskie, wytrzymałe profile aluminiowe umożliwiają bowiem zastosowanie większych szyb, dzięki czemu dostęp światła do mieszkania nie zostaje ograniczony. Oczywiście zabudowa balkonu nie jest w stanie w pełni uchronić nas przed zimowym chłodem, jednak w przypadku właściwego montażu, powstaje dodatkowa osłona, dzięki czemu temperatura na balkonie nie powinna spadać poniżej zera. Obecnie coraz częściej można się również spotkać z balkonami, w których część ścian zostaje docieplona i zabudowana panelami, również z wpuszczonymi łączami elektrycznymi umożliwiającymi instalację oświetlenia – takie rozwiązanie w połączeniu z solidną konstrukcją aluminiową sprawia, iż balkon tym bardziej staje się idealnym miejscem na zimowy odpoczynek i ogranicza wychłodzenie mieszkania w mroźne dni.

Produkcja i montaż

Decydując się na zabudowę balkonu warto zdecydować się wykwalifikowanych fachowców. Odpowiednia ekipa może wykonać zabudowę w ciągu jednego lub, w przypadku bardzo dużych balkonów, dwóch dni. Na zabudowę nie musimy czekać do lata – jeżeli temperatura na dworze nie spada poniżej -10 stopni C, montaż może się również odbyć zimą. Jednak wybór odpowiedniej firmy, to nie tylko kwestia szybkości montażu, ceny czy też możliwości instalacji zimą – należy mieć tu również na względzie bezpieczeństwo. Źle wykonana konstrukcja może bowiem po prostu spaść, na przykład na chodnik pod blokiem.

Nasza firma jako producent okien aluminiowych i konstrukcji do zabudowy balkonów, gwarantuje solidne i tanie wykonanie każdej realizacji. Oprócz produkcji zapewniamy pełna obsługę z montażem i gwarancją bezpieczeństwa.

Nasza oferta elementów do zabudowy balkonu dostępna tutaj →

Jaki jest Twój wymarzony dom? Jasny, przestronny, z wyjściem na taras i z ogrodem – odpowie większość z nas. Bezpieczny, ale z ogromnym wyjściem do ogrodu, tak by można było czuć się jak na wakacjach – powiedzą młodzi ludzie, którzy w domu przesiadują tylko w weekendy i emeryci, którzy spędzają tam większość swojego czasu. Bezpieczny i wolny od barier architektonicznych…


więcej

Ogrody zimowe stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Nic dziwnego, każdy z nas chętnie schroniłby się w ciepłym, przytulnym miejscu, o bujnej roślinności, gdzie światło dnia towarzyszy nam dzięki konstrukcji z szerokimi przeszkleniami. Skrawek lata w środku zimy Żyjemy w strefie umiarkowanej, której jesienno-zimowa, chłodna aura towarzyszy nam przez kilka miesięcy  w roku. Zasługujemy na odrobinę światła, ciepła, komfortu…

więcej

Polecane artykuły

Technologia V-Perfect dla piękna Twoich okien!

Perfekcyjnie wykończone okna, wysoka, niespotykana dotąd estetyka oraz ogrom możliwości architektonicznych – przedstawiamy technologię V-Perfect, nowość w ...więcej